Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İlikli Kemiklerdeki İliğin Yemeğe Karışması Nasıl Önlenir?

Bir önceki yazımızda kemik iliğinin faydalarından bahsetmiştik. Şimdide kemik iliğinden hoşlanmayan arkadaşlarımız için bir yazı aktaralım. Kemik iliği yemeklere karışmadan kemik suyu nasıl kullanılır aktarmaya çalışalım.

İlikli Kemiklerdeki İliğin Yemeğe Karışması Nasıl Önlenir?

Lezzet bakımından farklı bir tada sahip olan ilikli kemik haşlanarak hem çorbalara hem de yemeklere eklenmektedir. Yemek ve çorbaların lezzetini arttırmak için kullanılan kemikler haşlanarak suyu yapılan yemeklere katılır. İlikli kemiklerin içerisinde bulunan iliklerin yemek ya da çorba içerisine akmaması için pratik bazı noktalar bulunmaktadır.

Satın aldığınız ilikli kemikleri kaynatmadan önce açık olan uçlara havuç yerleştirerek kaynatabilirsiniz. Bu sayede kemikler de bulunan ilikler akmaz. Eğer yemekle beraber ilikli kemikleri pişirecekseniz, yemeğin kaynamasını bekledikten sonra ilikli kemikleri ekleyebilir ve iliklerin yemek suyu ya da çorbaya karışmasını engellemiş olursunuz. Özellikle ilikli kemikleri haşlayarak patates ve havuç ile yemek yapacaksanız havuçları kemik uçlarına koymanız daha kolay bir yöntem olacaktır.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler