Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elma Reçeli Tarifi

Lezzetli bir tarif var sırada. Kışlık hazırlıklar başladı bitiyor bile. Elma reçeli tarifi yapmak ister misiniz. Bahçenizden topladığınız, pazardan aldığınız elmalarla çok lezzetli reçel tarifleri hazırlayabilirsiniz. Değişik reçel tarifleri istiyorsanız güzel ve farklı bir tarif var sırada. İçinde kullanılan malzemelerden biri Türkiye’de var mı bilmiyorum. Benzer bir ürünü kullanabilirsiniz. Bir yaban mersini türü. İkeada reçeli varmış. Resmini ve ismini sizlere yazı arasında paylaşacağım. Bulabilirseniz içine katabilirsiniz. Yoksa kullanmayabilirsiniz. Çeviri yaptığımda kızılcık olarak geçiyor. İkisini karıştırarak da yapılabilirmi bilmiyorum. Dağ kızılcığı olarak da geçiyor ismi. Sanırım yerine kızılcık kullanılabilir. Kışlık hazırlıklara reçeller, konserveler, kurutmalar hazırlıyoruz. Tarhana yapıyoruz. Erişte yapıyoruz. Turşular hazırlıyoruz. Evde erişte yapımı ve erişte nasıl saklanır daha önce bahsetmiştik. Yine turşu tariflerinden patlıcan turşusu nasıl yapılır videolu olarak bahsetmiştik. Daha fazla değişik lezzetlere, yemek tariflerine ulaşmak için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan elma reçeli yapımına geçiyoruz.

Elma Reçeli Nasıl Yapılır?

Değişik bir reçel tarifi hazırladık. Elma reçeli tarifi. İçinde bulunan malzemeler değişik. Ben daha önce böyle bir tarif denememiştim. Hemen denemek istedim. Kızılcık mevsimindeyken tam. Kızılcık dağ kızılcığı olarak geçiyor ve ismi lingonberry. Şimdi neye benziyor onu görelim.

Elma Reçeli Tarifi 7

Dağ kızılcığı olmadığı için evimde pazardan kızılcık alıp deneyeceğim.

  • 1.5 kg şeker
  • 1 kg elma
  • 300 gr kızılcık
  • 150 gr ceviz

Malzemelerimiz hazır. Şimdi nasıl yapıldığına geçelim. Elmaları yıkayalım. İkiye bölüp çekirdeklerini çıkartalım. Dilimler halinde keselim.

Elma Reçeli Tarifi 1

Bir tencereye şekeri dökelim. Ve 1 su bardağı su ekleyelim. Kaynatıp 5 dakika pişirelim.

Elma Reçeli Tarifi 2

Elde ettiğimiz şurubu elmaların üzerine dökelim ve iyice soğuyana kadar bekleyelim.

Elma Reçeli Tarifi 3

Şimdi soğuyan elmalarımızın üzerine kızılcık ve cevizi ekleyelim.

Elma Reçeli Tarifi 5

Karıştırıp kavanozlara yerleştirelim. Reçelimiz hazır. Afiyet olsun.

Elma Reçeli Tarifi 6

Elma Reçeli Tarifi

Kaynak: http://keytas.ru/post439712103/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler