Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü

Çok güzel fikirlerle karşınızdayız. Kavanoz dantel kapak örtüsü hazırladık. Kullanmadığınız yuvarlak dantel örneklerinden kavanoz örtüleri yapabilirsiniz. Kullanmadığımız dantel örneklerine bir kurdele, bir ip geçirerek kavanoz örtüsü modelleri haline çevirebilirsiniz. Kavanoz kumaş kapak örtüsü dikebilirsiniz. Daha önce sizlere amigurumilerden kavanoz kapaklarına ördüler örmüştük. Çiçekli, bebekli, palyaçolu örtüler. Örgü çiçekten kavanoz kapağı süsleme yapımından çiçekli modelin tarifine ulaşabilirsiniz. Amigurumi kavanoz kapağı süsleme yapımından ise bebekli modelin tarifine ulaşabilirsiniz. Reçel kavanozlarını bu şekilde süsleyebilirsiniz. Menemenlik kavanozlarınızı süsleyebilirsiniz. Boş kavonozları değerlendirerek boyayabilir ve içine dilediğiniz malzemeleri koyabilirsiniz. Kapakları da bu şekilde dantellerle süsleyebilirsiniz.

Kavanoz Kapağı İçin Dantel Örnekleri

Beğendiğiniz yuvarlak motifli battaniye örneklerinden kavanoz dantel kapak örtüsü örebilirsiniz. Kullanmadığınız dantelleri değerlendirerek kavanoz kapaklarına örtüler örebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey iplik ve tığ. Daha sonra beğendiğiniz tüm modelleri örebilirsiniz. Hasır iplerle, kurdelelerle bağcıklar yapabilirsiniz. Dilerseniz konserve kutularını da bu şekilde süsleyebilirsiniz.

Şimdi kapak örtüsü olarak kullanabileceğiniz birkaç modelin şemasını görelim.

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü 4

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü 6

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü 7

Bu şemaları da örebilirsiniz. Farklı şemaları da. Renkli pamuklu iplerle, dantel ipleri ile örebilirsiniz. Her turda renk değiştirerek örebilirsiniz. Hazır bir dantel etrafına iplik geçirebilir ve kavanoz kapağı örtüsüne dönüştürebilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki model gibi.

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü 2

Şimdi de dantellerle süslenmiş harika modelleri, örtüleri görelim. Sizde muftaklarınız için, kilerleriniz için böyle çalışmalar yapabilirsiniz.

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü 1

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü 5

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü 3

Kavanoz Dantel Kapak Örtüsü

Kaynak : http://nicehandmade.ru/azhurnye_salfetki_dlya_ukrasheniya_banok_s_vareniem/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler