Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nazar Boncuğu Havlu Yapımı

Nazar boncuğu lif modellerinden bahsetmiştik. Nazarlık modelleri hoop art modellerinden bahsetmiştik. Çok güzel çalışmalar hazırladık. Bugün yeni nazar boncuklu havlu kenarı tarifinden bahsedeceğiz. Küçük havlulara, büyük havlulara nazar boncuklu havlu kenarından öreceğiz. Lif örnekleri ile takım yaparak çeyizlerde kullanacağız. Sarı, beyaz, mavi… Nazar boncuğu renkleri. Kök olarak yeşil kullanacağız. Daha küçük yapılarak yazmalar için tığ oyası modelleri olarak da yapabiliriz. Nazar boncuğu havlu yapımı direk havlu üzerine yapıyoruz. Nazar boncuk havluda kullandığımız motif çok güzel. Ayrı olarak örgü aplike modellerinde de kullanabilir. Örgü süslemelerde kullanılabilir. Tulum battaniye modelleri, düz bebek battaniyesi modellerinde kullanılabilir. Tek motif olarak örülüp bohça üzerine tutturabilirsiniz. Nazar boncuklu havlu örneği için malzemeleri hazırlayalım ki dolayısıyla modeli kolayca örelim.

Nazar Boncuklu Havlu Örneği Anlatımlı

Nazar Boncuğu Havlu Yapımı 1

Birazdan bu güzel modelin yapılışını öğreneceğiz. Nazar boncuğu havlu yapımı için naylon iplerden mavi, sarı, beyaz ve yeşil renk ipleri kullanacağız. İster büyük havlularda, küçük havlularda modeli kullanabiliriz. Yeşili havlunun üzerine kök olarak yapacağız. Sarı, beyaz ve maviyi ise motifi yapmak için kullanacağız. Öncelikle sarı renk iple başlayarak nazar boncuğu motifini örmeye başlıyoruz. Motifi beyaz renk ve mavi renk iple devam ederek motifi tamamlıyoruz. Motifi tamamladıktan sonra yeşil iple havlu üzerine yaprakları örmeye başlıyoruz.

Yaprakları örerken nazar boncuğu motifini de ekliyoruz. Ortaya çok güzel model çıkıyor.

Nazar Boncuğu Havlu Yapımı

Çok güzel görünüyor değil mi. Eğer nazar boncuğu havlu yapımı detaylarına geçelim. İşte çok zarif nazar boncuklu modelin yapılışı. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler