Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Dantel Modelleri Yapılışı

Dantel örneklerinden süper bir model hazırladık. Çeyizlik süper bir örnek. Dantel runner olarak kullanabiliriz. Çiçekler altında, vazo altında kullanabiliriz. Duvar süslemelerinde kullanabiliriz. Yuvarlak dantel modelleri yapılışı birçok yerde kullanılacak ağır örnek. Adım adım yapılışını videoda izleyeceğiz. Sonrasında istediğimiz yerde kullanacağız. Pamuklu ipler, dantel ipleri ile örebiliriz. Kullanacağımız iplerin kalınlık ve inceliğine göre motiflerin boyutları değişecektir. Dantel yatak örtüsü modellerinde motifler birleştirilerek kullanılabilir. Tıpkı ay çiçeği popcorn yatak örtüsü yapılışında olduğu gibi. Yuvarlak büyük motif dantel yapımı severek öreceğiniz, örmekten vazgeçemeyeceğiniz örneklerden. Örgü mandala modellerinde olduğu gibi her turda renk değiştirilerek örülebilir. Örgü kırlent modellerinde arkasına file geçirilerek kullanılabilir. Yuvarlak dantel modelleri yapılışı anlatımına geçiyoruz.

Tığ İşi Yuvarlak Dantel Yapılışı

Yuvarlak dantel modelleri yapılışı popcornlarla, fıstıklarla yapılan bir çalışma. Trabzanları önden batma olarak örüyoruz. Tığ işinden birçok tekniğin bir arada bulunduğu bir örnek. Motif çok güzel. Bittiğinde 27 – 30 cm çapında oluyor. Tabi ölçüler kullanacağımız ipe, tığ ölçüsüne, örme şeklimize göre değişiklik gösterecektir.

Yuvarlak Dantel Modelleri Yapılışı 4

Modelimizde kullanacağımız şema yukarıdaki gibi. Karışık gelebilir. Zor gelebilir. Fakat adımları takip ettiğinizde hiç zor olmadığını göreceksiniz. Yabancı örgü modellerinden. Ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben dil bilmediğim için öyle yapıyorum.

Yuvarlak Dantel Modelleri Yapılışı 6

Yuvarlak Dantel Modelleri Yapılışı

Yuvarlak Dantel Modelleri Yapılışı 2

Yuvarlak Dantel Modelleri Yapılışı 1

Yuvarlak Dantel Modelleri Yapılışı 5

Yuvarlak dantel modelleri yapılışının şemasını gördük. Bittiğinde modelimizin nasıl duracağını gördük. Sıra geldi videolu anlatımla dantelin yapılışını izlemeye. Çok zarif çok şık duruyor. Mutlaka örülmesi gereken örneklerden. El emeği ürünler örüp satış yapıyorsanız fotoğraf çekimlerinde de kullanabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/lucky.wool/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler