Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Dantel Örnekleri

Yeni dantel örneklerinden havlu kenarlarına yapacağınız çok güzel bir oya hazırladık. Şemalı anlatımlı ve adım adım resimlerle yapılışı hazırlanmış bir örnek. Havlu kenarlarına, dantel pike modellerine klasik modası hiç geçmeyen dantelleri çok kullanıyoruz. Dantel örneklerinin en güzel yeni çıkan modellerini bir tık ile ulaşabilir ve keyifle örebilirsiniz. Dantel pike yapımı örnekleri yine havlu kenarlarında uygulayabileceğiniz bir model. Dantel havlu kenarı örneği ise yine pike veya farklı kenar oyası modellerinde kullanacağınız motifli bir örnek. Yeni dantel örneklerini örerken aklınıza takılan bir konu olursa mutlaka sorabilirsiniz. Yorum kısmından bizlere ulaşarak örgü ile ilgili aklınıza takılan konuları sorabilirsiniz. Havlu modellerinde veya farklı kumaşlar üzerinde kullanacağımız zarif modelin yapılışına geçelim.

Yeni Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarını yapmaya 18 zincir ile başlıyoruz. Daha sonra şemayı uyguluyoruz. Birazdan şemayı paylaşacağız. Pamuklu dantel ipleri ile naylon dantel ipleri ile örebilirsiniz. İp yelpazesi, iplerin renk yelpazesi oldukça geniş. Beğendiğini renklerle örebilirsiniz.

Yeni Dantel Örnekleri

Şemamız bu şekilde. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örüyorsunuz. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. x ler ise sık iğne anlamına geliyor. Şemamızı incelediğimize göre 18 zincir çekelim ve yapılışına resimlerle devam edelim.

Yeni Dantel Örnekleri 1

Yeni Dantel Örnekleri 2

Yeni Dantel Örnekleri 3

Yeni Dantel Örnekleri 4

Yeni Dantel Örnekleri 5

Havlu kenarımız hazır. Hem renkli iple hemde beyaz renkle örülmüş örneklerine bakalım. Her iki renkle de çok güzel olmuş. Sizde beğendiğiniz renklerle kumaşlar üzerine, havlular üzerine örüp dikebilirsiniz. Çok güzel.

Yeni Dantel Örnekleri 6

Yeni Dantel Örnekleri 7

Yeni Dantel Örnekleri 8

Yeni Dantel Örnekleri 9

Kaynak : https://mypicot.com/h020.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler