Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kıyafetleri Dantelle Süsleme

Harika bir proje. Dantel örnekleri ile dikiş projelerinin birleşiminden harika bir kendin yap projesi. Bu projeden yola çıkarak, bu fikirden yola çıkarak sizde kıyafetlerinize ufak dokunuşlarla yepyeni görünüme kavuşturabilirsiniz. Kıyafetleri dantelle süslemek için istediğiniz çeşitte dantel kullanabilirsiniz. Yuvarlak, kare hiç fark etmez. Çeyizinizde olan kullanmadığınız danteller ile daha önce ördüğünüz bir kenarda bekleyen danteller ile diktiğiniz kıyafetleri süsleyebilirsiniz. Üstelik yapılışı çok kolay. Kıyafet süsleme, tişört süsleme gibi birçok fikirde çalışmalarımız var. Mesela makrome düğüm çeşitleri ile yaptığımız penye iple tişört süsleme fikrine bayılacaksınız. Tişört süsleme örneklerinden güzel bir galeri hazırlamıştık. Galeri içinde muhteşem fikirler vardı. Sizde orada beğendiğiniz fikirleri kendi kıyafetlerinizde uygulayabilirsiniz. Kanaviçe ile kazak süsleme yapılışı çok güzel bir model. Hazır veya kendi diktiğimiz kıyafetlerimize uygulayacağımız bir proje.

Evde Kıyafet Süsleme

Kıyafetleri dantelle süsleme örneği hazırladık. Çocuklarınıza veya kendinize diktiğiniz kıyafetlerde uygulayabilirsiniz. Hazır aldığınız bir kıyafetin üzerinde dantel eklemeleri yaparak değişiklikler yapabilirsiniz. Ben çok beğendim projeyi. Küçük bir dokunuşla bambaşka bir görünüme kavuşmuş kıyafet. Kıyafet süsleme fikirleri için hangi malzemeleri kullanacağız hangi adımları takip edeceğiz hemen başlayalım.

  • Dantel
  • Makas
  • Değişiklik yaptığımız kıyafet
  • Dikiş makinesi
  • Toplu iğne

Malzemelerimiz hazırsa projeye başlayabiliriz. Değiştirmek istediğimiz kıyafeti alıyoruz. Danteli yerleştirmek istediğimiz kısma toplu iğneler ile tutturuyoruz.

Kıyafetleri Dantelle Süsleme

Şimdi dış kenar çerçeveden yavaşça dikiyoruz.

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 1

Şimdi bu kısımda dikkatli oluyoruz. Danteli öne doğru çekiyoruz ve fazla olan kumaşı dikkatli bir şekilde pay bırakarak kesiyoruz.

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 2

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 4

Arka kısmından pay bırakarak kestiğimizde önden görünüşü bu şeklide olacaktır.

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 3

Eğer kıyafeti kendimiz dikiyorsak diğer parçaları da birleştirip kıyafeti tamamlayabiliriz.

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 10

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 11

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 12

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 6

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 7

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 8

Kıyafetleri Dantelle Süsleme 9

Kaynak : http://www.peekaboopages.com/2015/03/raglan-sew-vintage-lace-doily-t-shirt-crafty-betty.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler