Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Puset Çantası Dikimi

Çok kullanışlı oldukça pratik bir çanta dikiyoruz. Dikiş severler için, yeni başlayanlar için kolay bir çanta. Puset çantası dikimi aşamalarını, kalıplarını birazdan detaylı bir şekilde göreceğiz. Bu bilgilerden yola çıkarak sizde kendinize kolayca çantayı dikebileceksiniz. Artık bende dikiş biliyorum. Kurstan mezun oldum. Ve puanım çok güzel. Kendime, kızıma kıyafetler dikmeye başladım. Benim gibi yeni başlayanlar için daha kolay pratik dikiş fikirlerine yer veriyoruz. Kendinize, kızınıza kıyafet dikmenin keyfi bir başka. Ünlü markalarda gördüğünüz kıyafetleri daha ucuza mal ederek kendiniz dikiyorsunuz. Bazen aynı kumaşları buluyorsunuz. Bazende benzer kumaşları bularak aynı modelleri dikiyorsunuz. Şimdi dikeceğim projeler arasında kızım için kumaş bebek elbisesi dikimi var. Ve mutfak dekorasyonu için ise pencereli erzak torbası dikimi var. Daha birçok proje var. Bunlar sadece birkaç tanesi. Sizde dikişe yeni başlayanlardan iseniz ve kolay gösterişli modellerin dikilişini merak ediyorsanız önceki yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Puset Çantası Nasıl Dikilir?

Hem kalıbını hemde ayrıntılı yapılışını videolu olarak bu yazı içinde bulabilirsiniz. Puset çantası dikimi için kalan kumaşlarınızı kullanabilirsiniz. Eski kotları değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Kottan çanta dikimi dikebilirsiniz. Hemen kalıp ile çantamızın dikim aşamasına başlangıç yapalım.

puset çantası dikimi kalıp

Kalımız hemen üstte linkte. Kalıbı kumaşa göre hazırladıktan sonra videodaki talimatları takip ederek dikebilirsiniz. Çanta bittiğinde çok güzel görünüyor. Yazın parkta gezerken, dışarıda gezerken, alış veriş yaparken çocuklarınızın ihtiyaçlarına göre çantanızı kullanabilirsiniz.

  • 75 cm kapitone kumaş veya plastikleştirilmiş kumaş
  • Bir parça pamuklu kumaş
  • 2,5 cm genişliğinde 2 metre saten kurdele
  • 4 çift çıt çıt
  • Dikdörtgen karton
  • Bir parça cırtcırt
  • Kumaş ile aynı renkte iplik
  • Dikiş makinesi, ütü, terzi sabunu, makas iğne

Kaynak : https://www.ohmotherminediy.com/diy-bolso-panera/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler