Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dikdörtgen Bluz ve Şal Etek Nasıl Dikilir?

Dikiş modelleri ve örnekleri  ile devam ediyoruz. Sırada pratik şekilde dikeceğimiz çok şık bir etek ve bluz dikimi var. Yaz için pamuklu kumaşlarla dikip severek giyebilirsiniz. Dikdörtgen bluz dikimi ve şal etek dikimi aşamalarını paylaşacağız. Ayrı ayır da kullanabilirsiniz. Takım olarak da kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de çok güzel duracak. Desenli, çiçekli kumaşlar, fisto kumaşlar bu yazın modası. Sizde sevdiğiniz yaz için çok şık olacağını düşündüğünüz kumaşlarla en güzel kıyafetleri dikebilirsiniz. Evde dikiş dikmek isteyenler, kendi kıyafetlerini dikmek isteyenler, dikişe yeni başlayanlar için kloş etek modelinin anlatımını, dikdörtgen bluzun anlatımını izleyebilir kendinize veya satış olarak dikebilirsiniz. Kalıpsız etek dikimi, kalıpsız gömlek dikimi ile kendinize çok şık takımlar dikebilirsiniz. Farklı kumaşlarla deneyerek özel günleriniz için dikebilirsiniz. Bayramlar için dikebilirsiniz.

Dikiş dikmek için çok güzel anlatımlar, videolar var onları takip edebilirsiniz. Yada belediyenin ücretsiz kursları oluyor onlara katılabilirsiniz. Dikiş ve kalıp dersi için bende belediyenin kurslarına katılmıştım. Dikiş hocamız çok iyiydi çok güzel öğretti. Ünlü bir markada gördüğüm kıyafeti, beğendiğim bir modeli dikebiliyoruz. Dikiş yanında kalıp dersi almak beğendiğiniz kıyafeti dikmek için çok iyi oluyor. O yüzden kalıp dersine de gitmenizi öneririm. Dikdörtgen bluz ve şal etek nasıl dikilir izleyelim.

Dikdörtgen Bluz ve Şal Etek Yapılışı

2 güzel video ile 2 yeni güzel modelin dikilişini öğreneceğiz. Kloş etek nasıl dikilir, şal eteğe nasıl çevrilir onu göreceğiz. Sonra üzerine bluz dikeceğiz. İkisi de çok pratik. Yazın çok severek giyeceğiniz kıyafetlerden biri olacak. Eteği eğer videodaki ölçülerde ayarlayacaksanız bel ölçüsü 70 – 80 cm için uygun. Etek boyu 77 cm. Siz istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Bluz için ise etekten artan kumaş kullanılmıştık.

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler