Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tütü Etek Yapılışı

Tığ işi ile tütüyü birleştiriyoruz. Tığ işi tütü elbise modelleri kızlar tarafından çok seviliyor. Tığ işi tütü etek yapımını anlatmak istiyorum sizlere. Hiçbir zorluğu yok. Gerçekten yapılışı kolay. Bel kısmı için lastik kullanabilirsiniz. Şerit kullanabilirsiniz. Sizlere anlatacağımız gibi örgüden yapabilirsiniz. Tütü modelleri renk renk , konseptli, pembeli, mavili , yeşilli, gökkuşağı renklerinde , zevkinize göre , çocuğunuzun sevdiği renklerde yapabilirsiniz. Önceki yazılarımızda sizlere tütü etek yapımını göstermiştik. Yine kızlarımız için takım oluşturması açısından tütü toka yapımını da göstermiştik. Yaptığınız tütü eteklere uygun şekilde tütü tokalar yapabilirsiniz.

Tütü Etek Nasıl Yapılır?

Tütü etek malzemeleri :

  • Kristal tül
  • Makas
  • Lastik
  • Kurdele
  • Örgü ipliği
  • Tığ

Örgü ipliği ile 14 zincir çekelim. Sonra 4. zincir üzerine trabzan yapıp devam edelim. Sıra sonuna kadar 10 trabzan yapalım. 3 zincir çekip dönelim ve 10 trabzan daha yapalım. Bu şeklide bel çevresini kavrayacak şekilde örelim. Eğer lastik etrafına yapacaksak 5- 10 cm bel ölçüsünden kısa olması gerekiyor.

Örgüyü tamamladıktan sonra örgünün tülleri takacağımız kısmına 1 zincir çekerek yuvalar yapalım. Bir tur daha aynı şekilde yuva yapalım. Sonra bu yuvalara şeritler halinde kestiğimiz tülleri geçirerek takalım. Tülleri ikiye katlayarak takacağımız için uzunluğunu ona göre ayarlarsanız daha iyi olacaktır.

Tütü Etek Yapılışı 8

Tütü Etek Yapılışı 7

Tütü Etek Yapılışı 6

Tütü Etek Yapılışı 5

Tütü Etek Yapılışı 12

Tütü Etek Yapılışı 4

Tülleri taktığımız alan belli olduğu için yine örgü ipi ile resimdeki gibi fırfır yaparak bu çirkin görüntüyü kapatalım.

Tütü Etek Yapılışı 3

Tütü Etek Yapılışı 2

Tütü Etek Yapılışı 1

Artık süsleme kısmına geçebiliriz. İstediğiniz gibi kurdelelerle, boncuklarla , taşlarla süsleyebilirsiniz.

Tütü Etek Yapılışı

Tütü Etek Yapılışı 10

 Tütü Etek Yapılışı 9

Tütü Etek Yapılışı 11

Kaynak : http://www.vendulkam.com/2013/02/tutu-skirt-part-ii.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler