Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Havlu Elbise Dikimi

Havuzda, denizde, kaplıcada çok kullanışlı bir elbise dikimi hazırladık. Çocuklarınız için veya kendiniz için dikebilirsiniz. Kıyafetlerinizden kalıplar çıkartabilirsiniz. Kalıp dergilerini kullanabilirsiniz. Havlu elbise dikimi modellerinden çocuklar için olan modellerden olan örneklerden bahsedeceğiz. Elbise şeklinde veya önden fermuarlı şekilde dikebilirsiniz. Daha büyükler için kalıplar hazırlanabilir. Havlulardan, havlu kumaşlardan, müslin bezlerden, peştamallerden havlu elbise modellerini dikebilirsiniz. Havuzdan, kaplıcadan, denizden çıktığınızda hemen üzerine giyerek kullanabilirsiniz. Plaj kıyafeti nasıl dikilir kadınlar için güzel bir modelden bahsetmiştik. Elbise olarak kullanmak istediğinizde o modelde çok güzel duruyor. Kolaylıkla çok pratik bir şekilde dikebilirsiniz. Plaj kıyafetlerinize, elbiselerinize uyumlu plaj havlusu modelleri de tasarlayabilirsiniz. Dıy, stencıl şablon ile plaj havlusu yapılışı sizlere çalışmalarınızda fikir verebilir. Basit dikiş projeleri ile plaj havlu elbisesi yapımına geçiyoruz.

Havlu Elbise Nasıl Dikilir?

Güler Erkan dikiş kalıpları, Burda dergi dikiş kalıpları çocuklar için veya kadınlar için hazırlanmış birçok kalıp var. Orada beğendiğiniz kalıplardan kendinize havlu elbise dikimi modelleri tasarlayabilirsiniz. Plajda, havuz başında, kaplıcalarda çok kullanışlı olacak. Birçok kumaşla, pamuklu, müslin gibi suyu emen kumaşlarla dikip kullandığınızda daha iyi olacaktır. Ama isterseniz farklı kumaşlarla da dikebilirsiniz. Bugün havlu elbise dikimi için çocuklarımıza uygun modellerden bahsedeceğiz.

Çocuklarımızın giydiği bir kıyafetten kalıp çıkartarak işe başlıyoruz. Daha önce kıyafetten kalıp çıkarma nasıl yapılır bahsetmiştik. Burada yine kısa bir video ile kalıp çıkarmadan bahsedelim.

Artık bu kalıplarla istediğiniz gibi oynayarak, model çıkartarak elbiseler tasarlayabilirsiniz.

 Havlu Elbise Dikimi

Havlu Elbise Dikimi 1

Havlu Elbise Dikimi 2

Havlu Elbise Dikimi 10

Havlu Elbise Dikimi 11

Havlu Elbise Dikimi 9

Havlu Elbise Dikimi 8

Havlu Elbise Dikimi 7

Havlu Elbise Dikimi 3

Havlu Elbise Dikimi 4

Havlu Elbise Dikimi 5

Havlu Elbise Dikimi 6

Kaynak : http://www.crafterhoursblog.com/2010/06/beach-towel-dresses-tutorial-ish.html

http://www.crafterhoursblog.com/2013/06/the-aegean-swim-cover-new-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler