Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dikiş Nasıl Yapılır?

Dikiş nasıl yapılır? Daha önce basit dikiş tekniklerinden, elde dikiş modellerinden bahsetmiştik. Elde dikiş dikmek isteyenler için pratik elde dikiş teknikleri ilginizi çekebilir. Bugün dikiş makinesini ilk defa kullanacaklar için dikiş nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Dikiş dikmek çok zevkli. Diktiğiniz bir kıyafeti giymek çok mutlu ediyor insanı. Eşinize, kızınıza, çocuklarınıza kıyafet dikmenin verdiği mutluluk bir başka. Bende dikiş biliyorum. Evde dikmeye çalıştım. Tam teknikleri ile yapmak istediğim için dikiş kursuna gitmek istedim. Kalıp bilgim olmadığı için belediyelerin hazırlamış olduğu ücretsiz kurslara katıldım. Sizde çevrenizde eğer ücretsiz dikiş kursları varsa katılabilirsiniz. Dikiş dersinde öğretmenimiz çok iyiydi. Ve en güzel şekilde bildiği öğrenmemiz gereken tüm teknikleri öğretti. Artık kendi kıyafetlerimi dikiyor giyiyorum. Kızıma kıyafetler dikiyorum. Dikiş dikerken kalan küçük yerleri ise gizli dikiş tekniği ile dikiyorum. Gizli dikiş tekniği nasıl yapılır derseniz önceki yazılardan bulabilirsiniz.

Dikiş Nasıl Yapılır? 1

Makinede Dikiş Nasıl Yapılır?

İşe önce bütçemizin yettiği ölçüde iyi bir dikiş makinesi alarak işe başlıyoruz. Makineyi aldıktan sonra dikiş makinemizi tanıyoruz. Daha sonra evde veya kurslara giderek dikişi öğreniyoruz. Dikiş öğrenmek için çok güzel videolar, yazılar var. Dikiş kalıpları olarak hazır kalıplar var çok güzeller onları kullanabilirsiniz. Kalıp bildiğim halde onları kullanıyorum bazen. Çok iyi oluyor. Dikiş nasıl yapılır güzel bir yazı hazırladık. Önce makinemizi tanımakla işe başlıyoruz. İplik nasıl onu inceliyoruz. Şimdi dikiş makinelerinin yanında videoda veriyorlar. Veya eğitimini veriyorlar.

Dikiş Nasıl Yapılır? 3

Dikiş Nasıl Yapılır? 4

Dikiş Nasıl Yapılır? 2

Dikiş Nasıl Yapılır? 6

Dikiş Nasıl Yapılır? 5

Makinemizi tanıyıp ipi nasıl takacağımız öğrendikten sonra ufaktan dikişe başlayabiliriz. Önce A4 kağıdı üzerinde düz dikişler, kavisli dikişler, dairesel dikişler yapabiliriz. Kağıt üzerine şekiller çizebilir dikişe başlayabiliriz. Bu şekilde makineyi yönetmeyi öğreniyoruz. Kursta biz o şekilde başlamıştık. Sonra çanda diktik. Sonra düz etek dikerek başladık.

Dikiş Nasıl Yapılır? 7

Dikiş Nasıl Yapılır?

Dikiş nasıl yapılır kısaca bahsetmeye çalıştık. Sizde evde küçük basit dikişlerle başlayabilirsiniz.

Kaynak : www.blog.treasurie.com/how-to-use-a-sewing-machine/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler