Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pratik Elde Dikiş Teknikleri

Hepimizde dikiş makinesi yok. Bazen dikiş dikmemiz gerekir. Bu yüzden sizlere pratik elde dikiş teknikleri videosu hazırladık. Temel dikiş derslerinden bir bölüm. Dikiş modellerinin kalıplarını hazırlayıp dikişlerini elinizde yapabilirsiniz. Çok detay gerektirmeyen basit modelleri kıyafetler, kırlentler, battaniyeler gibi kumaşlarınızı dikebilirsiniz. Küçük sökükleri dikebilirsiniz. Eski tişörtten pazar çantası yapımı hazırlamıştık. Onda pratik elde dikiş tekniklerini kullanabilirsiniz. Bluz süsleme modelleri videolu örneklerde de kullanabilirsiniz. Kolay pratik kalıplarla hazırladığınız kıyafetleri süsleyebilirsiniz. Temel el dikiş tekniklerinden bahsedelim ve gerektiğinde kullanalım.

Dikiş Teknikleri Videolu Anlatım

Ben orta okula giderken el işi ve ev ekonomisi dersimiz vardı. El işi dersinde pratik el dikişi tekniklerini öğrenmiştik. Oradaki bilgileri hala kullanıyorum. Çocuklarımıza da bu teknikleri öğretebiliriz. İleride lazım olabilir. Hem el gelişimlerine de katkısı olacaktır. Kışım şuan küçük. İleride öğreteceğim. Düğme dikmeden, makine dikişine kadar bildiğim teknikleri.

Pratik Elde Dikiş Teknikleri

Pratik elde dikiş tekniklerini birçok yerde kullanabilirsiniz. Küçük bir tamirat yaparken, keçe çalaşmalarınızda, çeşitli süslemelerde, panolarda kullanabilirsiniz. Kolay ve bilinmesi gereken tekniklerden. Sülfile dikişi keçe ile yaptığınız çalışmalarda kullanabilirsiniz. Makine dikişini de öyle. Makineniz yoksa ve kendinize bir kıyafet dikmek istiyorsanız yine bu elde dikiş tekniklerini kullanabilirsiniz. Hadi şimdi pratik elde dikiş tekniklerini inceleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler