Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapı Rüzgarlık Nasıl Dikilir?

Evde dikiş projeleriyle devam ediyoruz. Sırada, soğuğu, sesi, gürültüyü, tozu önleyecek bir proje var. Malum kış aylarındayız. Kombi yanmaya başladı. Evimizin kullandığımız bölümlerinde petekler yanıyor. Kullanmadığımız kısımlarda ise petekler kapalı. Haliyle bu odalara girdiğimizde çok soğuk oluyor. O soğuk kapı altlarından ısınan kısımlara doğru taşıyor. Bizde bugün pratik bir proje hazırladık. Kapı altlarından soğuk gelmesini istemeyenler için dikiş modelleri ve örnekleri anlatımı hazırladık. Evde olan kumaşları değerlendirerek harika bir kendin yap projesi oluşturuyoruz. Tabi benzer modellerin, aynılarının hazır olarak satılanları da mevcut. Eğer hazır almak istemez ve kendiniz dikmek isterseniz kapı rüzgarlık nasıl dikilir aşamalarını izleyebilirsiniz.

Kapı altı izolasyon süngeri yapımına geçmeden önce daha önce bahsettiğimiz birkaç dikiş modelleri anlatımından bahsedelim. Pratik dikiş modelleriyle, kalıpsız dikiş modelleriyle çok güzel projelere imza atabilirsiniz. Bugün sadece eskileri değerlendire modellerinden bahsedelim. Daha fazlasına önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Mesela eski kazakları keserek battaniye, paspas, eldiven gibi parçalar dikebilirsiniz. Eski kazaktan 3 farklı projeden bahsetmiştik. Şapka boyunluk ve eldiven dikmiştik. Son zamanların modası ise battaniyeden mont dikmek. Eğer nasıl dikildiğini merak ediyorsanız battaniyeden kaban yapımına göz atabilirsiniz. Son olarak ise pantolondan etek tulum nasıl dikilir projesinden bahsedelim. Pantolonu keserek biçerek eteğe çevirmiştik. Şimdi de kapı altı soğuk önleyici nasıl dikilir onu öğrenelim.

Evde Kapı Altı Rüzgar Önleyici Yapımı

Parça kumaşlarla, kot kumaşlarla, döşemelik kumaşlarla, pamuklu kumaşlarla… Elimizde hangi kumaş varsa onunla kapı rüzgar önleyiciyi dikebiliriz. Kot kumaş derken eki kot pantolonları değerlendirerek rüzgarlık dikebiliriz. Kumaşları hazırlayalım daha sonra kapı rüzgarlık nasıl dikilir öğrenelim.

Kapı Rüzgarlık Nasıl Dikilir?

İlk projede içine elyaf doldurarak diktiğimiz rüzgarlığı inceleyeceğiz.

İkinci videoda ise benzer şekilde dikip kullanacağımız rüzgarlıktan bahsedeceğiz. Deniz makarnasını sadece yüzmek için değil dekoratif amaçlı da kullanıyoruz. Bugün ise rüzgarlık yapımında kullanacağız. Hangi proje size daha kolay geliyorsa onu yapabiliriniz.

Kapı Rüzgarlık Nasıl Dikilir? 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler