Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniyeden Kaban Yapımı

Son zamanlarda sosyal medyada çok gördüğümüz dikiş projesinden bahsedeceğiz. Battaniyeden kaban yapımı, yatak örtüsünden kaban yapımı anlatımını hazırladık. Kullanmadığınız battaniyeleri, yatak örtülerini hırkaya, kabana çeviriyoruz. Ekose battaniyeler, kırkyama yatak örtülerini bu projelerde kullanabilirsiniz. Dikiş modelleri ve örneklerinde kullanılmayan yorganlar, battaniyeler mont veya hırka yapımı için kullanılabilir. Desenli yorganları, kapitone yorganları kaban yapmak için kullanabilirsiniz. Eskinin battaniyelerini, etnik desenli battaniyeleri kullanabilirsiniz. Battaniyelerden kalan kumaşları da çanta yapımında kullanabilirsiniz. Kapitone çanta nasıl dikilir aşamalarıyla anlatmıştık. Battaniyelerden kalan kumaşlarla da çanta dikebilirsiniz, şapka dikebilirsiniz.

Battaniyeden Kaban Yapımı 24

Eski kıyafetleri, battaniyeleri değiştirerek halı, panço yapabilirsiniz. Mesela eski kıyafetlerden halı nasıl yapılır detaylı anlatımını paylaşmıştık. Battaniyeleri de isterseniz paspas yapımında kullanabilirsiniz. Kenarını tığlayabilir, biye geçebilirsiniz. Battaniyelerden panço dikebilirsiniz. Güzel bir pançonun yapılışına panço dikimi resimli anlatımla dikebilirsiniz.

Battaniyeden Kaban Nasıl Yapılır?

Battaniye, desenli yorganlar, ekose battaniye… Hepsini kullanabiliriz. Ben nette desenli yorgandan mont dikildiğini görmüştüm. Çok güzel olmuştu. Son zamanlarda ise battaniyeden kaban yapımı videoları, görselleri hazırladık. Görselleri inceleyerek kendinize, çocuklarınıza montlar dikebilirsiniz. Kalıp olarak kıyafetlerinizi kullanabilirsiniz. Veya hazır kalıpları kullanabilirsiniz. Eski battaniyelerden kaban yapımı için ilk olarak görsellere bakalım.

Şimdi en güzel videolarla 2 farklı şekilde battaniyeden kaban yapımını öğrenelim.

Şimdi kırkyama yatak örtüsünden mont yapılışını izleyelim. Aynı örtünün benzerini English Homeden almıştım. Bende dikeyim en iyisi. Çok güzel olmuş.

Kaynak : https://pupulandia.fi/2016/03/02/koko-paiva-viltin-uumenissa/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler