Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Elbisesi Dikimi Anlatımlı

2 yaştan 9 yaşa kadar ücretsiz kalıbı ile birlikte kumaş bebek elbisesi dikimi hazırladık. Çok güzel kolları fırfırlı bir örnek. Kumaş bebek elbisesi dikimi için pamuklu kumaşlar kullanabilirsiniz. Kalıbı, dikim aşamalarını da yazı içinde bulabilirsiniz. Evde dikiş için modeller, kızlarınıza elbise modelleri dikmek istiyorsanız bu model ile başlayabilirsiniz. Bu sene dikiş kursuna başladım. Birçok tekniği öğrendik ve 2. dönem kendimize kıyafetler dikmeye başladım. Başta kalıp çizmek, kalıp çıkarmak biraz sıkıcı olabiliyor. Ama kumaşa aktarıp diktiğinizde, sonucu gördüğünüzde çok iyi hissediyorsunuz ve yeni projeleri keyifle dikmeye başlıyorsunuz. Kumaş bebek elbisesi dikimi yapılışı için kolay projelerle başlayıp daha sonra zor projelere geçiş yapabilirsiniz. Kolay yazlık elbise dikimi projeleri için yaza uygun kumaşlar kullanabilirsiniz. Pamuklu, keten gibi doğal liflerle yapılmış projeler.

Bebek Elbise Dikimi

Şirin bebek elbisesi dikimi kalıpları için 2 yaştan 9 yaşa kadar hazırladık. Yazıcınızdan çıktı alıp kalıpları kullanabilirsiniz. İstediğiniz yaş için dikebilirsiniz. Kumaş bebek elbisesi dikimi malzemeleri ve aşamaları ile anlatıma başlayalım.

  • 1 – 1,25 m kumaş ( pamuklu, poplin, şifon)
  • Astar kumaşı
  • Bir parça beyaz kumaş
  • 6 -7 adet düğme
  • Kumaş renginde iplik
  • Dikiş makinesi, ütü, cetvel, makas, terzi sabunu

Malzemeler hazırsa hemen elbisemizin kalıbını verelim.

kumaş bebek elbisesi dikimi kalıbı

Kalıpta hazır. Önce kalıbı çizelim. Daha sonra kumaş üzerine aktaralım. Ve videoda anlatıldığı gibi istediğimiz yaşa göre elbiseyi dikmeye başlayalım.

Elbisemiz hazır. Çok güzel oldu. Özellikle kollardaki fırfır detayı muhteşem. Bende kızıma dikmeyi düşünüyorum. Bakın elbise bittiğinde nasıl görünüyor yakından inceleyelim.

Kaynak : https://www.ohmotherminediy.com/patrones-de-vestido-con-volantes-para-ninas-gratis-hasta-talla-9-anos/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler