Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Organze Kumaştan Çanta Modelleri ve Yapılışı

Böyle bir çantayı dikmek aklıma gelmezdi. Ünlü bir markada görmüştüm. Çok güzel çok hoşuma gitti. Hemen modellerini araştırmaya ve yapılışını araştırmaya başladım. Elimizdeki herhangi bir market poşetini kesebilir, kendinize kalıp oluşturabilir sonrasında istediğimiz kumaşlarla çantalar dikebiliriz. Dantel kumaşlar, penye kumaşlar, organze kumaşlar, tül kumaşlar, kotlar, eski gömlekler… Aklınıza ne gelirse. Bende parça perde kumaşlarından çanta dikmiştim. İçine kuru erzaklarımı koyuyorum. Patlıcan, fasulye, biber kurularını koyuyorum. Kuru erzak torbası dikmiş oldum basitçe. Hava alan torbada oldukları için güvelenmiyor. Diktiğiniz çantaları plaj çantası modelleri, bakkal – market çantası olarak, alış veriş çantası olarak kullanabilirsiniz. Çok şık oluyor. Düz organzelerle, tüllerle diktiğiniz kumaşların üzerine işlemeler de yapabilirsiniz. El nakışı modelleri ile kanaviçe etamin örnekleri ile örgü aplike modelleri ile çalışmalar yapabilirsiniz. Çantalarınızdan kalan kumaşlarınızla da aşağıda gördüğünüz gibi tokalar dikebilirsiniz.

Organze Kumaştan Çanta Modelleri ve Yapılaşı 26

Pazar çantası, alış veriş çantası olarak farklı çanta tariflerimiz de oldu. Şimdi onlara değinelim. Çilek çanta nasıl dikilir adım adım paylaştığımız modellerden. Sizde kendinize dikebilir omuz çantalarınızın içine koyabilir alış veriş anında hemen çıkartarak kullanabilirsiniz. Parça ipleriniz varsa çanta örmek için kullanabilirsiniz. El örgüsü pazar çantası şiş örgü modelleri ile ördüğümüz bir çanta.  Örgü pazar filesi yapımı tığ ile ördüğümüz çantalardan. Şimdi de organze kumaştan çanta modelleri ve yapılışına geçelim.

Kumaştan Çanta Yapımı Modelleri

Maviler, pembeler, sarılar, yeşiller… Parça kumaşlarla, tüllerle, organze kumaşlarla yapılmış harika çanta modelleri örnekleri ve yapılışı hazırladık. Beğendiğiniz, kullandığınız bir plastik poşet çantayı keserek kalıp oluşturabilirsiniz. Videoda anlatıldığı gibi kalıpsız olarak da poşet çanta dikebilirsiniz.

Organze Kumaştan Çanta Modelleri ve Yapılaşı 15

Organze Kumaştan Çanta Modelleri ve Yapılaşı 9

Önce organze kumaştan çanta modellerini inceleyelim.

Çanta modellerini inceledik. Şimdi dikmeye geldi sıra. Sizde kendinize organze kumaştan çanta modelleri ve yapılışı dikebilirsiniz. İyi seyirler.

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler