Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kazaklardan Battaniye Nasıl Yapılır?

Eski kazakları değerlendirme projesi hazırladık. Kesiyoruz biçiyoruz ve çok güzel battaniye yapıyoruz. Bebek battaniyesi, tek kişilik battaniye, çift kişilik battaniye, diz battaniyesi, TV battaniyesi… Aklınıza ne geliyorsa elinizde olan kazakların miktarına göre battaniyelerinizin ölçülerini belirleyebilirsiniz. Ev halkının tüm kazaklarını kullanabilirsiniz. Bebekler, çocuklar, erkekler, kadınlar… Hepsinin kazakları bu proje için uygun. Tabi kullanılmayan, küçük gelen, eskiyen kazaları kullanıyoruz. Kazakları battaniye dışında farklı projelerde de kullanabilirsiniz. Mesela paspas yapabilirsiniz. Eski kazaklardan paspas yapımı beğeneceğiniz fikirler arasında. Eski kazaktan 3 farklı proje yapılışı hazırlamıştık. Şapka, atkı, eldiven hepsi bir aradaydı. Yastık dikmek isterseniz eski kazaklardan ponponlu yastık yapılışına bir göz atabilirsiniz. Ya da eski kazaktan pantolon nasıl yapılır mutlaka incelemenizi önereceğim fikirlerden.

Eski Kazaklardan Battaniye Nasıl Yapılır?

Motiflerin hepsini aynı ölçülerde kesebilirsiniz. Elinizde olan kazakların renklerine, desenlerine göre kırkyama desenleri oluşturabilirsiniz. Yada motifleri büyüklü küçüklü kesebilirsiniz. Birazdan aynı tekniklerle yapılmış eski kazaklardan battaniye modellerini de inceleyeceğiz. Kendin yap projeleri bizlere fikir verecek ve yapacağımız projelerde bu fikirleri kullanacağız. Gelende bizler küçülen kazakları, tişörtleri giyilecek durumda ise ihtiyacı olanlara, bizden küçüklere vermeyi tercih ederiz. Fakat bu proje biraz daha kötü durumda olan kazakları değerlendirmek için çok güzel bir fikir.

Eski Kazaklardan Battaniye Yapılışı

Eski kazakları oyuncak yapımında kullanabilirsiniz. Kızlarınıza, oğullarınıza kıyafet yapımında kullanabilirsiniz. Yine kazaklarla gömlekleri birleştirerek yeni kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Daha önce saydığımız fikirleri anlatan paylaşımlarımız olmuştu. İnceleyerek hepsine ulaşabilir beğendiğiniz modelleri yapabilirsiniz. Şimdi eski kazaktan battaniye modellerine bir göz atalım.

Sıra geldi bu battaniyelerin yapılış şeklini öğrenmeye. Videoda detaylarıyla anlatılmakta. Eski kazakları keserek dikerek çok güzel battaniyeler yapabilirsiniz. Eski kazaklardan battaniye nasıl yapılır izliyoruz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler