Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Kazaklardan Paspas Yapımı

Giymediğimiz kullanmadığımız kazaklardan harika paspaslar yapıyoruz. Evimizin her köşesinde kullanacağımız harika geri dönüşüm fikirlerinden bir çalışma. Giymediğimiz küçük gelen, tüylenen kazaklardan çok güzel paspaslar yapabilirsiniz. Kare parçaların birleşimi ile uzun parçaların birleşimi ile paspaslar dikebilirsiniz. Eski kazaklardan, gömleklerden, hırkalardan, pantolonlardan birçok çalışmalar yapabilirsiniz. Oyuncaklar, kırlentler, tabure kılıfları, puflar yapabilirsiniz. Eski kıyafetlerden yeni kıyafet yapmak isteyebilirsiniz. Eski kazaklardan ponponlu kazak yapılışı ilginizi çekebilir. Harika bir fikir. Kazakları kullandığımız gibi kot pantolonları da çok kullanıyoruz kendin yap projelerinde. Fikir isteyenler, model isteyenler videolu kottan battaniye, paspas modelleri ve yapılışı galerimizi inceleyebilirler. Eski kazaklardan paspas yapımı projesine kotları da ekleyerek ikisini bir arada kullanabilirsiniz. Eski kazaklardan hayal gücümüzü kullanarak birçok proje yapabiliriz. Şimdi paspas nasıl yapılır ona değinelim.

Eski Kıyafetten Paspas Yapımı

Eski kazaklardan yapılmış sevimli, kullanışlı bir paspas. Bu güzel şirin paspasın yapılışını sizlere adım adım hazırladık. Sizinde evde kullanmadığınız kazaklarınız varsa paspas yapımında kullanabilirsiniz. Balkonlarda, banyolarda veya evinizin diğer köşelerinde kullanabilirsiniz. Eski kazaklardan paspas yapımı oldukça basit. Hazırsanız başlayalım.

Önce kullanacağımız kazakları, astar kumaşları yıkayalım. Herhangi bir çekmeye karşı. Alt kısma geçireceğimiz kumaşlarda kaymayan kumaşları tercih edebilirsiniz. Kazakları makasla kesmekle başlıyoruz işe. İstediğiniz uzunlukta, genişlikte kesebilirsiniz. Dikdörtgen parçalar kesebilirsiniz. Küçük kareler, büyük kareler kesebilirsiniz.

Eski Kazaklardan Paspas Yapımı 4

Keçe, ince bir battaniye alt zemin için kullanabilirsiniz. Kestiğimiz parçaları dikelim. Şimdi battaniyemizi astar kumaşın üzerine yerleştirelim.

Eski Kazaklardan Paspas Yapımı

Taban için ayırdığımız astar kumaşı geçirelim şimdi.

Eski Kazaklardan Paspas Yapımı 1

Eski Kazaklardan Paspas Yapımı 2

Kenar kısımlara da biye geçelim.

Eski Kazaklardan Paspas Yapımı 3

Paspas hazır.

Eski Kazaklardan Paspas Yapımı 6

Eski Kazaklardan Paspas Yapımı 5

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/id/5edbb1d48563f03a502102ff/milyi-kovrik-iz-staryh-sviterov-5ee73455d5cb604099a52d4d

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler