Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kottan Battaniye, Paspas Modelleri ve Yapılışı

Eski kotları değerlendirmek için güzel bir proje daha. Sizlere önce teknik olarak nasıl yapacağınıza dair küçük bir video hazırladık. Daha sonrasında hemen altında kottan paspas modelleri, kottan battaniye modellerini göreceksiniz. Aynı teknikle yapılmış birbirinden güzel modeller. Eski kotlardan neler yapılabilir diye düşünenler için birçok farklı model paylaşımında bulunduk. Eski kottan kırlent modelleri yapabilirsiniz. Eski kottan çanta modelleri yapabilirsiniz. Eski kottan halı modelleri yapabilirsiniz. Daha önce böyle bir paylaşımımız olmuştu. Yapacağınız battaniyenin, paspasın büyüklüğüne göre kot pantolona ihtiyacınız olacak. Eşit kareler halinde parçalar keserek yapabilirsiniz. Cep kısımlarını birleştirerek yapabilirsiniz. Kemer kısımlarını keserek birleştirip kırlent modelleri yapabilirsiniz. Birçok farklı şekilde kestiğiniz parçaları birleştirebilirsiniz. Hepsine çok güzel örnekler göreceksiniz.

Eski Kottan Battaniye Yapılışı Video

Bu videoda sizlere kullanmadığınız eski kotları değerlendirmek için güzel bir proje hazırladık. Kare parçalar halinde kesip battaniye yapıyoruz. Aynı teknikle halı da yapabilirsiniz. Battaniyenin arasına elyaf yerleştirip arka kısmına pamuklu kumaş ile astar yapabilirsiniz. Böylece dikiş kısımları görünmeyecektir. Benim halı modelleri çok hoşuma gitti. Siz en çok hangisini beğendiniz.

Eski Kottan Paspas, Battaniye Modelleri

Üst tarafta nasıl dikildiğini gördük. Şimdi sizlere fikir oluşturacak birkaç model görelim. Beğendiğiniz tarzda yapabilirsiniz. Benim şuan için elimde yeterli kot yok. Ama olduğunda hemen bir tane yapmayı düşünüyorum. Sizlerde yapmış olduğunuz geri dönüşüm fikirlerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler