Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Gömleğinden Tunik

Yine kızlarımız için güzel bir çalışma. Baba gömleğinden elbise yapımı yapıyoruz. Kendi gömleklerinizi de kullanabilirsiniz. Teknik olarak resimli yapılışını göstereceğiz. Kendi çocuklarınızın bedenine göre ayarlayarak yapabilirsiniz. Evde dikiş için modeller arayanlara pratik örnekler vermeye devam ediyoruz. Eski gömlekleri değerlendirme işlemleri yaparak birçok proje gerçekleştirebilirsiniz. Gömlekten kırlent yapımı yapabilirsiniz. Gömlekten elbise yapımı yapabilirsiniz. Gömlekten bluz yapımı örnekleri yapabilirsiniz. Birçok çalışma yapabilirsiniz. Bizde sizlere fikir verecek modelleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Erkek Gömleğinden Elbise Yapımı

Eşinizin gömleği, kendinizin gömleği, dayı gömleği , amca gömleği , dede gömleği olur bu proje için. Fark etmez . Çocuklarımızın bedenine uyacak ölçülerde olması yeterli. Çocuğumuzun kullandığını onun ölçülerine uygun olan bir elbisesinden kalıp çıkartıyoruz. Daha sonra bu kalıbı gömleğin üzerine koyup kesiyoruz. İstediğiniz modelde yapabilirsiniz. Kısa kollu olabilir, yarım kollu olabilir, askılı olabilir, karpuz kol kesimi yapabilirsiniz. Gömleğin uzunluğuna göre parçaları ayarlayabilirsiniz. Şimdi yeni modelimizin nasıl yapıldığını resimli olarak görelim. Sizde yaptığınız projeleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Tüm adımları çocuklarımızın bedenlerine uyarlayarak diktiğimizde çok şık bir elbise oluyor. Eski gömlekleri , sağlam olanları atmak yerine bu şekilde değerlendirerek yeniden kullanabilirsiniz. Oyuncak yapımında da kullanabilirsiniz gömlekleri. Kumaş oyuncak modelleri yapabilirsiniz mesela.

Erkek Gömleğinden Tunik 5

Kaynak : http://littlebuttondiaries.com/2014/08/08/little-girl-dress-from-shirt/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler