Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı

Eski gömlekten ne yapılır tabi ki kızlara çok güzel elbiseler yapılır. Eski gömlekleri değerlendirme projeleri yayınlamıştık daha önce . Şimdi bir güzel proje daha yayınlıyoruz. Çok seveceksiniz. Eşinizin dolapta bekleyen , giymediği, giymekten sıkıldığı gömleklerden çok şık kızlarımıza elbise yapıyoruz. Eski kıyafetlerimizi değerlendirme açısından birçok projede kullanıyoruz. Eski gömlekten kırlent modelleri yapımı yapıyoruz. Eski gömlekleri yenileyerek eski gömlekten çanta yapımı yapıyoruz. Gömlekten etek yapımı yapıyoruz. Gömlekten elbise yapımı modelleri yapıyoruz. Yani kısacası birçok projede kullanıyoruz. Şimdi yine kıyafet yenilemeyi sevenler için, dikiş dikmeyi sevenler için çok güzel bir kendin yap projesi hazırladık. Hazırlayın eşinizin gömleklerini başlıyoruz.

Erkek Gömleğinden Elbise Yapımı

Bu proje için kızınızın giydiği bir elbiseye kalıp olarak ihtiyacımız olacak. Eşinizin , babanızın , erkek kardeşinizin gömlekleri olabilir. Makas, dikiş makinesi, iğne ,ipliğe ihtiyacımız olacak. Önce hangi modelde bir elbise dikeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Biz belden büzgülü bir elbise dikeceğiz. Kızınızın giydiği elbisenin üst kalıbını alın ve resimdeki gibi gömlek üzerine uygulayarak kesin.

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 2

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 7

Altta kalan kısmı etek için kullanacağız. Makinenizin alt dikiş veya üst dikiş ayarını gevşek bırakarak dikin. Gevşek olan kısmın ipin ucunu bulun ve büzdürün. Şimdi az önce kestiğimiz alt ve üst parçaları dikerek birleştirelim. Ve yakaya bir dantel ekleyelim. Tüm işlem bu kadar. Çok güzel oldu.

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 8

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 11

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 12

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 10

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 9

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 6

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 5

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 4

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 3

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 13

Baba Gömleğinden Elbise Yapımı 1

Kaynak : http://www.candiceayala.com/fathers-day-upcycle-daddys-shirt-to-daughters-dress/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler