Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elsa Pelerini Nasıl Yapılır?

Basit dikiş projelerinden çocuklarımızı sevindirecek çok güzel bir çalışma. Elsa pelerin yapımı aşamalarını paylaşacağız. Çocuklarımız Elsayı çok seviyorlar. Güzel bir film. Kızımda çok seviyor. Daha önce dikiş projelerinden Elsa ve Anna iki kardeşin kıyafet dikiminden bahsetmiştik. Elsa kostümü nasıl dikilir tüm aşamaları ile anlatmıştık. Anna kostümü dikimi hazırlamıştık yine. Bende kızıma dikmeyi düşünüyorum. Harika oldu. Sizde bu kostümdeki adımları takip ederek çocuklarınıza kıyafetler dikebilirsiniz. Satış yapıyorsanız kostümlerle satış yapabilirsiniz. Hediye olarak yeğenlerinize, arkadaşlarınızın çocuklarına hazırlayabilirsiniz. Elsa kostümü veya Anna kostümü diktiğinizde birazdan paylaşacağımız pelerini de çeşitli kumaşlarla yaparak elbiseyi tamamlayabilirsiniz. Hadi Elsa pelerin nasıl yapılır inceleyelim.

Elsa’nın Pelerini

Dikmesi çok kolay çocuklarda verdiği mutluluk bir olay. Şahane. Çok mutlu olacaklar. Malzemeleri kumaşçılarda, tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Bazı süslemeler kırtasiyelerde de olabilir. Elsa pelerini nasıl yapılır hemen sizlere malzeme listesi ile anlatıma başlamak istiyorum. Süsleme kısmını çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz.

  • Şeffaf mavi organze
  • Kar tanesi desenli simli evalar veya çıkartmalar
  • Yıldız pullar
  • Turkuaz organze kurdele
  • Toplu iğne
  • Dikiş makinesi

Pelerini çocuğumuzun boyuna uygun uzunlukta olacak boyutlara göre ( pelerini istediğimiz boyda hazırlayabiliriz) Kesiyoruz. Dikiş paylarını vermeyi unutmayalım. Pelerinin etrafına eğer overlok makinesi varsa overlok geçelim. Yoksa sülfile dikiş yapalım. Daha sonra omuzlara gelen kısımları 2 cm katlayalım. Önce 1 cm katlıyoruz. Sonra tekrar 1 cm.

Elsa Pelerini Nasıl Yapılır? 1

Katladığımız kısmı dikelim.

Elsa Pelerini Nasıl Yapılır?

Pelerinin omuz kısımlarına bağlamak için ip yapalım. Pelerinin üzerini sıcak silikon veya yapıştırıcı ile süsleyelim. Kar taneleri, yıldızlar, pullar ile süsleyelim. Bu kısmı çocuklarımızla birlikte yapabiliriz.

Elsa Pelerini Nasıl Yapılır? 4

Çocuklarımızı mutlu edecek pelerin hazır. Oyunları daha keyifli olacak.

Elsa Pelerini Nasıl Yapılır? 3

Elsa Pelerini Nasıl Yapılır? 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler