Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı

Puf modellerinden bugün futbol topu şeklinde güzel bir modelin yapılışın hazırladık. Aynı şablonu birçok farklı desende kumaşla puf yapımında kullanabilirsiniz. Kumaştan yuvarlak puf yapımında kullanacağımız kalıbı penye ip örgü puf modellerinin içine astar olarak da yapabilirsiniz. Bugüne kadar birçok farklı örgü puf modellerinden bahsettik. Bugün pufumuzu dikiyoruz. Kumaş puf yapımına geçmeden önce daha önce yaptığımız puf çalışmalarına değinmek istiyorum. Örgü puf modelleri yapılışı haraşo örgü modeli ve penye iple yapılmış kolay bir model. Araba lastiğinden penye puf ise harika bir geri dönüşüp projesi. Hasır ipten puf nasıl yapılır inceleyebilir hasır ipleri ve kumaşları kullanarak pufları yapabilirsiniz. Kumaştan yuvarlak puf yapımını astar kumaşları ile yapabilir penye puflarınızın içine yerleştirebilirsiniz. Aynı şablonu deri kumaşlardan da kesebilir ve yine puf yapımında kullanabilirsiniz. Şimdi kumaştan yuvarlak puf yapımına geçelim.

Kumaştan Puf Nasıl Yapılır?

Futbol topu desenli bir kumaşla yuvarlak futbol topu şeklinde bir puf yapıyoruz. Kumaştan yuvarlak puf yapımı çok güzel ve kolay bir proje. Parçalarının birleşim yerlerine biye yapabilirsiniz tıpkı modelde olduğu gibi. Pufun içine strafor boncuk veya sıkı bir şekilde elyaf yerleştirebilirsiniz. Malzeme olarak elyaftan bahsettik, kumaşımız var ( 1,2 m) , kumaşla uyumlu biye ( 2 m ), fermuar, astar kumaş ( 1,2 m) ve kumaşla uyumlu iplik. Tabi birde şablon. Hemen altta şablonu bulabilirsiniz.

yuvarlak puf şablonu

Şablonda dikiş payları eklenmiş. Pufun boyutları çapı 30 cm. İlk işimiz şablonu hazırlamak ve kumaş üzerine yerleştirip 8 adet kesmek. Daha sonra aşağıdaki talimatları takip etmek.

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 2

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 3

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 4

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 5

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 6

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 7

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 8

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 9

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 10

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 11

Pufumuz hazır. Şahane oldu. Son halini merak ediyor musunuz. Hemen gösterelim.

Kumaştan Yuvarlak Puf Yapımı 1

Kaynak : https://blog.buttinette.com/naehen/anleitung-cooles-fussball-sitzkissen-selber-naehen/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler