Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kravattan Çanta Yapımı

Kravatları değerlendirmek için güzel bir çalışma hazırladık. Kravattan çanta yapımı. Geçtiğimiz günlerde babalarımıza babalar günü için el yapımı kravatlar dikmiştik. Bugün hazır olarak aldığımız ama kullanmadığımız kravatlardan projeler yapıyoruz. Eski kravatları değerlendirme kapsamında birçok proje paylaşmıştık. Halılar yapmıştık. Çantalar dikmiştik. Elbiseler, etekler, puflar dikmiştik. Abajurları süslemiştik. Kravattan kolyeler yapmıştık. Eğer kravattan kolye yapımı için önceki yazılarımızı inceleyebilir kıyafetlerinizi süsleyebilirsiniz. Yaka çalışmaları olarak kullanabiliriz. Eski kravattan yeni tasarımlar arasında kendimize yelekler dikebiliriz. Ev dekorasyonu için puflar yapabiliriz. Etekler, erkek yelekleri dikebiliriz. Mutfak önlükleri dikebiliriz. Şapkalar, ceketler, sandalye kılıfları tasarlayabiliriz. Minderler dikebiliriz. Hayal gücümüzü kullanarak geri dönüşüm fikirleri hazırlayabiliriz. Böylece yaratıcı geri dönüşüm fikirleriyle kravatları değerlendirmiş olacağız.

Eski Kravattan Çanta Dikimi

Kullanılmayan kravatlarla çanta dikiyoruz. Yine dikebileceğiniz farklı çanta modellerinden birkaç örnek hazırladık. Beğendiğiniz modelleri elinizde bulunan kravatlarla dikebilirsiniz. Parça kumaşlar varsa yine şeritler hazırlayarak çantalar dikebiliriz. Etrafınızda, evinizde bir sürü kravat varsa ne yapacağım bunları diyorsanız çöpe atmak yerine az sonra paylaşacağımı modeli dikmeye başlayabilirsiniz.

  • Çeşitli desenlerde kravatlar
  • Astar kumaş
  • 18 mm manyetik çanta çıtçıtı
  • Temel dikiş malzemeleri

Öncelikle 4 adet kavatı alalım resimdeki adımları takip ederek çantayı dikmeye başlayalım.

Aşama aşama çantamızın nasıl dikildiğini öğrendik. Kendimize kalıplar oluşturarak çantalar dikebiliriz. Plaj çantası modelleri olarak da kullanabiliriz. Çantalar dışında paspaslarda güzel olur. Piknik için halılar, sepetler dikebiliriz. Plastik kutuları kaplayabiliriz. Böylece yeni tasarım modeller oluşturabiliriz.

Kravatlarla dikilmiş birkaç çanta modelini inceleyelim.

Kravattan Çanta Yapımı 45

Kravattan Çanta Yapımı 44

 

Kravattan Çanta Yapımı 41

Kravattan Çanta Yapımı 40

Kravattan Çanta Yapımı 42

Kravattan Çanta Yapımı 43

Kravattan Çanta Yapımı 4

Kravattan Çanta Yapımı 5

Kravattan Çanta Yapımı 3

Kravattan Çanta Yapımı 2

Kravattan Çanta Yapımı 1

Kravattan Çanta Yapımı

Kaynak: https://craftbits.com/project/neck-tie-school-bag/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler