Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü Nasıl Dikilir?

Güney Kore’den bir tarifle devam ediyoruz. Yine muhteşem bir kendin yap projesi. Mutfaklarınızda yemek yaparken, kek pasta yaparken, sevdikleriniz için bir şeyler hazırlarken yine severek kullanacağınız mutfak önlüğü modellerinden bahsedeceğiz. Zaman zaman çeşitli modellerde mutfak önlüğü dikimi paylaşımlarında bulunmuştuk. Uzun zaman oldu yeni bir modeli paylaşmayalı. Şimdi daha önce paylaştığımız mutfak önlüğü modelleri arasına evde kolayca eski pantolonlar, parça kumaşlarla dikeceğimiz mutfak önlüğü dikimi modellerinden bahsedeceğiz. Yırtılan, küçük gelen bir pantolonunuz varsa hemen bu projeye başlayabilirsiniz. İlla kot pantolon olmak zorunda değil. Kadife pantolonlar, kumaş pantolonlarla da dikiş yapabilirsiniz.

Daha önce önlük dikiş modelleri ile ilgili çok güzel kalıplar, modeller hazırlamıştık. Galeriyi inceleyerek modeller hakkında fikir edinebilirsiniz. Kendinize orada beğendiğiniz modellerden önlükler dikebilirsiniz. Eski gömlekten ne yapılır demiştik ve içinde çok güzel eski gömlekten mutfak önlüğü modellerini inceleyip paylaşmıştık. Kumaşlarla mutfak önlüğü dikeceğiniz gibi örgüden de kendinize çok güzel mutfak önlükleri dikebilirsiniz. Örneğin örgü mutfak önlüğü modelleri yapılışını örebilir mutfakta severek kullanabilirsiniz. Model kolay. Lif modellerinde çok kullandığımız örneklerden. Eğer çocuklarınıza da önlük dikmek ister anne kız mutfakta kekler, börekler yapmak isterseniz çocuk mutfak önlüğü nasıl dikilir inceleyebilirsiniz. Hazırsanız videoya geçip kot pantolondan mutfak önlüğü nasıl dikilir öğrenelim.

Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü Dikimi

Üst kısım kot kumaş alt kısım ise dilediğimiz kumaşlarla yapacağımız mutfak önlüğü dikimi hazırladık. Üstte kot pantolonları kullanıyoruz. Alt kısımda ise kırmızı pötikare kumaşlar, beyaz kumaşlar, pazen kumaşlar, parça kumaşlar dilersek yine kot kumaşlarla dikeceğimiz önlükler hazırlayacağız. Önlükleri dantel modelleriyle de süsleyebileceğiz. Tabi bu tercih meselesi.

Önlüğün üstünde kot pantolon altında kullanılmayan pamuklu perde kullanacağız. Perde yoksa illa bir yerlerde parça kumaşlarımız vardır. Önlüğün dikiminde onları kullanabiliriz.

Kot Pantolondan Mutfak Önlüğü Nasıl Dikilir?

Ben bu haliyle çok beğendim. Eğer sizde kot pantolondan mutfak önlüğü nasıl dikilir öğrenmek istiyorsanız buyurun hemen videoya iyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler