Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Gömleğinden Pijama ve Etek Yapılışı

1 gömlek kullanıyoruz 2 farklı proje yapıyoruz. Erkek gömleğinden pijama ve etek yapılışı aşamalarını göreceğiz. Çok güzel. Pijamaya bayıldım. Eşinizin, kendinizin, dayıların, amcaların, dedelerin gömleklerinden çocuklarınıza pijamalar, etekler dikebilirsiniz. Erkek gömleklerinden farklı birçok proje yaptık. Ve yapmaya devam ediyoruz. Kızlarınız için elbiseler yapabilirsiniz. Baba gömleğinden elbise yapımı aşamalarını önceki tariflerimizden bulabilirsiniz. Yine kızlarınıza erkek gömleğinden tunik dikebilirsiniz. Ben elbise dikmek için kızımın dayısının bir gömleğine el koydum. Yaza doğru güzel bir proje ile şık bir elbise yapmak istiyorum. Eski erkek gömlekleri değerlendirmek için birçok projede kullanabilirsiniz. Çantalar dikebilirsiniz. Birçok dikiş projesinde kullanabilirsiniz. Yelekler dikebilirsiniz. Daha önce birçok kez tunik, etek, çanta, paspas gibi projeler görmüştüm. Pijamayı ilk defa görüyorum. Ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Hemen başlıyorum bu yeni projenin yapılış aşamalarına.

Erkek Gömleğinden Pijama Nasıl Dikilir?

Erkek gömleğinden pijama ve etek yapılışını sizlere fotoğraflarla aşama aşama göstereceğiz. Sizde uygun olan şekilde çocuklarınıza dikebileceksiniz. Bu iki proje için 1 gömlek kullandık. Gömleğin kolundan pijama çıkartıyoruz. Bunun için yine kızınızın veya oğlunuzun bir pijamasına ihtiyacımız olacak. Kalıp olarak kullanmak için.

Erkek Gömleğinden Pijama ve Etek Yapılışı 13

Şimdi pijama aşamalarını görelim.

Pijamanın beli için kalın lastiklerden kullandık. Sıra geldi eteğin yapılışına.

Eteğin yapılışı oldukça basit. Bel kısmına lastik dikiyoruz. Projelerimizi tamamladık. Harika oldular. Babamızın gömleği neye dönüştü. Çocuklarınız keyifle kullanabilirler. Etek ve pijama bittiğinde dantel ve aplikelerle süsleyebilirsiniz. Ben bu iki projeye bayıldım.

Erkek Gömleğinden Pijama ve Etek Yapılışı 13

Erkek Gömleğinden Pijama ve Etek Yapılışı 12

Erkek Gömleğinden Pijama ve Etek Yapılışı 11

Erkek Gömleğinden Pijama ve Etek Yapılışı 10

Erkek Gömleğinden Pijama ve Etek Yapılışı 9

Kaynak : http://hanna-herz.blogspot.com/2012/03/tutorial-upcycling-herrenhemd.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler