Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Gömlekten Çanta Nasıl Yapılır?

Eski gömlekleri değerlendirme projesinde çok güzel bir fikir hazırladık. Eski gömlekten çanta nasıl yapılır ve eski gömlekten kalemlik nasıl yapılır projesi. Çok sevdiğiniz ama küçük gelen gömlekleriniz varsa onları değerlendirerek bu harika kendin yap projesini yapabilirsiniz. Eminim çok hoşunuza gidecek. Kot gömlekleri, pamuklu gömlekleri, oduncu gömlekleri değerlendirerek kendinize renk renk desen desen çantalar dikeceksiniz.

Eski gömlekten ne yapılır daha önce farklı projelere imza attık. Gömlekleri çocuk kıyafetine çevirdik. Elbiseler, pantolonlar diktik. Pijamalar diktik. Mutfak önlükleri diktik. Eski gömlekten elbise yapımı hazırladık. Etek diktik. Farklı kumaşlarla birleştirerek bebek battaniyesi modelleri hazırladık. Tam kırkyama modellerinden. Eski erkek gömlekleri değerlendirmek isteyenler için güzel projenin anlatımına geçelim. Eski gömlekten çanta nasıl yapılır öğreniyoruz.

Eski Gömlekten Çanta Yapımı

Babanızın, eşinizin, kardeşlerinizin, kendinizin gömleklerini atmayın. Onları değerlendirin. Çok hoşunuza gidecek 2 farklı projenin yapılışını hazırladık. Gömleğin tüm parçalarını değerlendiriyor çanta ve kalemlik yapıyoruz. Sizde elinizde olan gömlekleri, kazakları çanta yapımında, kalemlik yapımında kullanabilirsiniz.

Eski Gömlekten Çanta Nasıl Yapılır?

Çanta için ana kumaş 45 x 45 cm, kapak 16 x 16 cm. Her ikisinden de 2 şer adet kesip hazırlıyoruz. Astar için 45 x 45 cmden 2 adet, 30 x 25 cmden 1 adet hazırlıyoruz. Ayrıca askı için 2,5 cm 51 cm uzunluğunda 2 adet parça hazırlıyoruz. Kalemlik için ise ana kumaştan  26 x24 cm 1 adet, 11×4,5 cmden 2 adet kumaş hazırlıyoruz. Astar için 26×24 cm 1 adet kumaş hazırlıyoruz. 28 cm uzunluğunda 1 tane fermuara ihtiyacımız olacak.

Çantamız ve kalemliğimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi olacak. Şimdi videoya geçip eski gömlekten çanta nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler