Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Gömlekten Ne Yapılır?

Bugüne kadar eski gömlekleri, eski hırkaları, eski kıyafetleri yenileyerek yepyeni tasarımlar oluşturduk. Bugün şahane bir galeri hazırladık. Eski gömlekten ne yapılır? Kızlarımız için oğullarımız için kendimiz için hazırladığımız şahane modeller var galeride. Sizde beğendiğiniz modelleri hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Pantolonlar, yeni gömlekler, etekler, elbiseler, önlükler… Neler dikebiliriz neler. Ev dekorasyonumuza canlılık katacak eski gömlekten kırlent yapımını deneyebilirsiniz. Maskeler şuan hayatımızdan çıktı ama ne olacağı artık bilinmez. Kendimize gömlekten maskeler dikebilir hazır olarak evin bir köşesinde bulundurabiliriz. Biraz keserek, biçerek, küçük eklemeler yaparak kendin yap kıyafetler tasarlayabiliriz. Gömleklerinize farklı kıyafetlerinizde eklemeler yapabilirsiniz. Düğmelerle, aplikelerle, boncuklarla süslemeler yapabilirsiniz.

Eski Gömlekten Ne Yapılır? 67

Eski gömlekten elbise eski gömlekten tasarımlar oluşturmak için kendi kıyafetlerinizden kalıplar çıkartabilirsiniz. Veya hazır kalıp dergileri var onlardan beğendiğiniz kalıpları çıkartabilirsiniz. Eski gömlekleri mutfak önlüğü yapımında da kullanabilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Örneklerini birazdan inceleyeceğiz. Gömleğin her parçasını kullanabilirsiniz. Mesela kolları kesip atmayın. Kollardan çocuklar için pantolon yapabilirsiniz. Nasıl yaparım diyorsanız hemen erkek gömleğinden pijama ve etek yapılışına göz atabilirsiniz. Son olarak sıra eski kıyafetlerden yeni kıyafet projelerini inceleme zamanı geldi diyor hemen yeni modellere geçiyoruz.

Erkek Gömleğinden Yapılan Harika Tasarımlar

Elbiseler, mutfak önlükleri, etekler, pantolonlar, çantalar… Giymediğimiz gömlekleri yeniden tasarlayarak birçok projede kullanabiliriz. Mesela gömlekten çanta yapımı. Hatta üzerine eski dantelleri değerlendirmek isteyerek eski kanaviçe etamin örneklerini değerlendirmek isteyerek eklemeler yapabilirsiniz. Gömlekten hurç yapımını düşünebilirsiniz. Gömlekten mutfak önlüğü yapımı şahane olur. Bluzlar, elbiseler, etekler. Daha birçok şey dikebiliriz. Gömleğin boyutları yeterliyse kendimize değilse çocuklarımıza yeni tasarımlar dikebiliriz.

İlk olarak sizlere güzel bir video izletmek istiyorum. Gömlekler kesilip biçilerek yepyeni bir tasarıma çevrilmiş. Şimdi bu yeni gömleğin nasıl dikildiğini izleyelim.

Sırada bayılacağınız bir video var. Gömlekten pantolon dikiyoruz. Bayıldım.

Son olarak eski gömlekten ne yapılır resimleri inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler