Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Tişörtten Bebek Elbisesi Yapımı

Eski tişörtlerinizden kız çocuklarınıza elbise yapabilirsiniz. Eski tişörtten bebek elbisesi yapımı aşamalarını fotoğraflı olarak bulabilir ve kızlarınıza çok güzel elbiseler dikebilirsiniz. Eski tişörtten elbise yapımı ile ilgili projelerimizden bahsedelim biraz. Eski tişörtlerden, eski gömleklerden, baba gömleklerinden elbiseler, tişörtler diktik. Önceki yazılarımız arasında baba gömleğinden elbise yapımı var. Yakasında dantel kullandığımız çok güzel bir elbise. Kızlarınız severek kullanacak. Gömlekten elbise yapımı projemiz pantolon üzerine tunik olarak da kullanacağınız çok hoş bir elbise. Sizde eşinizin, babanızın, kardeşinizin gömleklerinden kendi gömleklerinizden elbiseler dikebilirsiniz. Şimdi baba tişörtünden kızlarımıza elbise dikiyoruz. Eski tişörtten bebek elbisesi yapımı aşamalarına geçiyoruz.

Tişörtten Elbise

Bayan polo yaka gömleklerden, tişörtlerden elbise dikiyoruz. Çocuklarınızın kıyafetlerini kullanarak kalıp oluşturabilir ve istediğiniz modelde elbiseler dikebilirsiniz. Elinizde dikiş için kalıplarınız varsa onları da kullanabilirsiniz. Bende kızıma kardeşimin gömleğinden elbise dikmiştim. Elimde daha önce çıkarttığım kalıplar vardı. Güler Erkan dikiş kalıplarını kullanmıştım. Gömleğin üzerine kalıbı yerleştirdim ve dikiş payı bırakarak kestim.

Eski Tişörtten Bebek Elbisesi Yapımı

Daha sonra parçaları dikerek birleştirdim. Elinizde olun tişörtün, gömleğin boyutlarına göre elbisenin modelini belirleyip dikebilirsiniz. Üzerini boncuk ve çeşitli süslemelerle gerekirse süsleyebilirsiniz.

Parçaları birleştirdiğinizde ortaya çıkıyor.

 

Eski Tişörtten Bebek Elbisesi Yapımı 1

Eski Tişörtten Bebek Elbisesi Yapımı 2

Elbisemizi tamamladık. Çocuklarınız severek giyeceklerdir. Temiz, kullanmadığınız, size küçük gelen, atmaya kıyamadığınız kıyafetlerinizden çocuklarınıza tişörtler, pantolonlar, elbiseler dikebilirsiniz.

Eski Tişörtten Bebek Elbisesi Yapımı 3

Eski Tişörtten Bebek Elbisesi Yapımı 4

Kaynak : https://sew4bub.com/2013/04/11/mini-polo-dress-up-cycle/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler