Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Tişörtten Elbise Yapımı

Güzel bir kendin yap projesi hazırladık. Birbiri ile uyumlu eski tişörtlerimizden çok şık elbise yapıyoruz. Kıyafet yenileme işlemlerine devam ediyoruz. Daha önce yenileme işlemlerine birkaç örnek vermiştik. Eski ceketten elbise yapımı yapmıştık. Yine daha önce kullandığımız gömlek ve kazağı birleştirerek evde tunik dikimi yapmıştık. Kot yelek modeli ile danteli birleştirerek kot yelek süsleme yapımı yapmıştık. Bugün eski penye tişört değerlendirme yaparak çok şık bir elbise yapıyoruz. Sıcak , güzel yaz günlerinde rahat bir elbiseden daha iyi bir şey yoktur. Elbise severler bu projeyi değerlendirebilirler. İhtiyacınız olan birbiri ile uyumlu iki adet penye tişört. Bu kıyafet dönüştürme işlemine bayılacaksınız. Hazırsa herkes başlıyoruz.

Eski Penye Tişörtlerden Elbise Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 2 adet penye tişört
  • Makas
  • Dikiş makinesi
  • Mezura

Eski Tişörtten Elbise Yapımı 1

Resimde gördüğünüz gibi tişörtü kol altlarından keselim. Çizgili olduğu için kesmesi biraz kolay oldu. Farklı bir desende tişört kesecekseniz resimdeki gibi kesmeye dikkat edebilirsiniz.

Eski Tişörtten Elbise Yapımı 2

Daha sonra resimde gördüğünüz sarı çizgili yerlerden tekrar kesin ve dikiş makinesi ile dikin. Eğer dikiş makineniz yoksa ve elle dikmek istiyorsanız sağlam bir dikiş olmasına dikkat edin.

Eski Tişörtten Elbise Yapımı 3

Şimdi iki tişörtü bel kısımlarından birleştirme vakti geldi. Şimdi resimdeki gibi dikmeye başlayalım. Alt için kullanacağımız tişört ile üst tişörtün bel kısımlarının aynı ölçüde olması gerekiyor.

Eski Tişörtten Elbise Yapımı 4

Ve hazır. Dikiş işlemi bittikten sonra ütüleyip giyebiliriz. Bence muhteşem oldu. Kimse iki farklı tişörtün birleşiminden oluşan bir elbise olduğuna inanamayacak.

Eski Tişörtten Elbise Yapımı 5

Eski Tişörtten Elbise Yapımı 7

Eski Tişörtten Elbise Yapımı 8

Eski Tişörtten Elbise Yapımı

Kaynak : http://www.ohohblog.com/2016/07/make-dress-with-t-shirts.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler