Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nakışlı Bez Oyuncak Yapımı

Kumaştan oyuncaklar dikiyoruz bugün. Diktiğimiz oyuncakları çeşitli nakış çeşitleri ile süslüyoruz. Beğendiğiniz kalıpları kullanarak bez bebekler, bez ayıcıklar, tavşanlar dikebilir sonra el nakışı modelleri ile süsleyebilirsiniz. Kanaviçe etamin örnekleri ile süsleyebilirsiniz. Örgü aplike modelleri ile dantel örnekleri ile diktiğiniz bebekleri süsleyebilirsiniz. Hatta amigurumi oyuncak modelleri ördüğünüzde de nakışlarla süslemeler yapabilirsiniz. Burada nakışlı bez oyuncak yapımını ve aynı şekilde yapılmış farklı kalıplar kullanarak dikilmiş üzerin nakışlarla süslenmiş oyuncak örneklerini inceleyeceğiz.

Daha öncede bazı bez oyuncak modellerinden bahsetmiştik. Kumaştan oyuncak hayvan yapımı sevimli bir ayıcıktan oluşuyor. Üzerini brezilya nakışı teknikleri, rokoko gül yapımı gibi birçok nakışla süsleme yapabilirsiniz. Kumaştan oyuncak fil yapımı hazırlamıştık. Yine beğendiğiniz kumaşlarla dikebilir üzerini nakışlarla, boncuklarla süsleyebilirsiniz. Kumaştan oyuncak tavşan yapılışı yine uygulayabileceğiniz bez oyuncaklardan. Netten beğendiğiniz kalıpları kullanarak birçok modelde hayvanlar dikebilir üzerini çeşitli şekillerde süsleyebilirsiniz. Şimdi nakışlı bez oyuncak yapımı aşamalarına geçelim.

Nakışlı Bez Oyuncak Nasıl Dikilir?

Çok zor olmayan bir proje. Dikiş ve nakış biliyorsanız rahatlıkla yapabileceğiniz bir örnek. Üzerini istediğiniz, beğendiğiniz nakışlarla süsleyebilirsiniz. Pamuk veya keten kumaşlar kullanabilirsiniz. Elyaf, nakış ipleri, iğne, makas, kalıp kullanacağız. Birazdan yapacağımız sevimli oyuncaklar hediyelik fikirler olarak da çok güzel olacaktır.

Nette beğendiğiniz bir oyuncağın kalıbını kullanarak işe başlıyoruz. Çizim yeteneğiniz varsa kendiniz de oyuncak kalıplarını hazırlayabilirsiniz.

Nakışlı Bez Oyuncak Yapımı 9

Kalıpları hazırladıktan sonra kumaş üzerine aktarabiliriz. Kumaşın üzerine kalıbı çizdikten sonra nasıl bir nakış işleyeceğiz, oyuncağın neresine nakış işleyeceğiz belirlememiz lazım.

Nakışlı Bez Oyuncak Yapımı 26

Nakışlı Bez Oyuncak Yapımı 3

Kalıpları dikiş paylarını vererek dikiyoruz. İçini elyafla dolduruyoruz. Daha sonra üzerine nakışı işliyoruz. Oyuncağımızı tamamlıyoruz. Ben önce nakışı işler daha sonra keser, diker ve içini elyafla doldururdum. Oyuncak bittiğinde çok güzel görünüyor.

Nakışlı Bez Oyuncak Yapımı 17

Nakışlı Bez Oyuncak Yapımı

Şimdi aynı şekilde yapılmış farklı nakışlı bez oyuncak yapımı örneklerini inceleyelim.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2732981-shem-v-podarok-tekstilnye-igrushki-lisichka-i-medved

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler