Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kravat Nasıl Dikilir?

Babalar günü için kendi ellerimizle diktiğimiz kravatlar yapıyoruz. Adım adım yapılışını kravat nasıl dikilir öğreneceğiz. Kalıbı da hazır. Kalıbı kullanarak istediğimiz desenlerde kravatlar dikebiliriz. Önceki yazılarımızda çocuklar için örgü kravat nasıl yapılır paylaşmıştık. Paylaşımlarımız arasında farklı şekilde kravat nasıl bağlanır hazırlamıştık. Biraz sonra dikeceğimiz kravatları beğendiğiniz şekillerde bağlayabilirsiniz. Elimizde hazır olarak aldığımız bolca kravat varsa onları değerlendirmek için kravat geri dönüşüm projelerinden bahsetmiştik. Eski kravatlardan yeni tasarımlar yaparak kullanabiliriz. Şimdi ise babalarımıza, eşimize, erkek kardeşimize kravat dikiyoruz. Babalar gününe özel, doğum günlerine özel kendi ellerimizle diktiğimiz kravatları çok sevecekler.

Kravat Dikimi

Normal standart kravat ölçülerinden biraz kısa. Bunu unutmayalım. Kravat kalıbından kravat dikiyoruz. Kalıbımız hazır. Ölçüler hakkında detaylı bilgiyi kaynak kısmında bulabilirsiniz. Kravat için desenli kumaş, eriyebilir tela, müslin kumaş, iplik, dikiş makinesi, kalıp kullanacağız.

Kravat kalıbını kullanarak resimlerle adım adım kravat nasıl dikilir öğrenelim.

Kravatımızı hazırladık. Böylece istediğimiz desenlerde kravatlar dikebiliriz. Elde kravat dikebilirsiniz. Aşamaları takip ettiğimizde oldukça kolay olacak. Şimdi desen desen diktiğimiz kravatları inceleyelim.

Kravat Nasıl Dikilir? 29

Kravat Nasıl Dikilir? 30

Kravat Nasıl Dikilir? 31

 Çok güzel görünüyorlar değil mi. Sizde babanız, eşiniz, kardeşiniz için dikmek isterseniz güzel bir video izleyelim. Parça kumaşlarla aldığımız yeni kumaşlarla kravatlar dikelim.

Kaynak : https://www.purlsoho.com/create/2009/05/21/mollys-sketchbook-fathers-day-tie/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler