Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pencereli Erzak Torbası Dikimi

Patates, soğan, pirinç, nohut, bulgur, ekmek gibi erzaklarınızı koyacağınız çok güzel bir pencereli erzak torbası dikimi hazırladık. Dikiş severler kalan parça kumaşları değerlendirmek için böyle çantalar dikebilirler. Çanta dikimi ve kalıplarını elinizde olan kumaşlara göre değerlendirerek dikebilirsiniz. Yani çantalarınızın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kumaştan çanta yapımı resimli anlatımlı projesini inceleyerek kendinize alış veriş için çantalar dikebilirsiniz. Poşetler malum artık paralı ve herkes kendi çantasını örmeye, dikmeye başlandı. Sizde kumaş çantalar dikebilirsiniz kendinize. Erzak torbası dikimi için doğal kumaşlar yani pamuklu, keten gibi kumaşlar kullanabilirsiniz. Nette biraz gezindim erzak torbaları 5 kglık ürün alan bir torba 50 TLden aşağı değil. İster yeni kumaşlar alarak, ister önceki dikişlerinizden kalan kumaşları değerlendirerek büzgülü bez torbaları kendiniz daha ucuza dikebilirsiniz.

Bakliyat Torbası Dikimi

Pencereli erzak torbası dikimi için ara kumaş olarak file kumaşlar, organze kumaşlar, ince PVC masa örtüleri yada kumaşlar kullanabilirsiniz.

  • Pamuklu kumaş
  • Organze kumaş
  • Makas
  • Cetvel
  • Renk uyumlu dikiş ipliği
  • Ütü
  • Dikiş makinesi
  • Toplu iğne
  • Bağcık için ip

Erzak Torbası Dikimi

Malzemelerimiz bu şekilde. Birazdan yapılışına aşama aşama fotoğraflarla geçeceğiz. Çantaların ölçülerini kendi ihtiyaçlarınıza göre belirleyerek dikebilirsiniz. Arka kısım için pamuklu kumaştan 46 x 33 cm ölçülerinde kumaş, ön için ise 2 adet 46 x 10 cm kumaş kesiyoruz. Ön kısım için organze kumaştan ise 46 x 17 cm ölçülerinde kumaş kesiyoruz.

Küçük çanta için arka kısım için pamuklu kumaştan 34 x 28 cm ölçülerinde kumaş, ön için ise 2 adet 34 x 10 cm kumaş kesiyoruz. Ön kısım için organze kumaştan ise 34 x 12 cm ölçülerinde kumaş kesiyoruz.

Daha sonra çantanın dikimi için aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Çanta hazır. İstediğiniz erzak için kullanabilirsiniz. Sadece erzaklar için değil farklı kumaşlarla terlik torbası yapımı için de, bebek bez torbası dikimi içinde ölçüleri değiştirerek kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.naehratgeber.de/naehen-gegen-muell-beutel-fuer-obst-gemuese-und-backwaren-12756/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler