Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Deri Kalp Çanta Yapılışı

Eşyalarınız saklamak için küçük kırmızı bir kalp çanta yapılışını anlatmak istiyorum sizlere. Önceki yazılarımızda sizlere farklı model deri çanta yapılışından bahsetmiştik. Püsküllü bir çanta yapmıştık.Tabi farklı birçok model örgü çanta modelleri de paylaştık sizlere. Püsküllü dantel çanta yapımı, ve örgü sırt çantası yapımı. Daha fazlasını sitemizden bulabilirsiniz. Anlatacağımız çantayı dikiş makinesi gerekmeden yapabilirsiniz. Bu çantayı sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

 

Deri Kalp Çanta Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Kırmızı deri
  • Tutkal
  • Fermuar
  • Sürfile makası
  • Delik açma pensesi
  • Zincir
  • Dekoratif objeler

Videolu, Deri Kalp Çanta Yapılışı 2

Bir kağıda istediğimiz boyutlarda bir kalp çizelim. Daha sonra bu kalbi derinin üzerine yerleştirip 2 parça olacak şekilde keselim. Kalbin bir parçasını orta kısımdan resimdeki gibi keselim. Bu kısma fermuarı tutkal ile yapıştıralım. Şimdi diğer parçayı da üst üste koyup tutkal ile yapıştıralım. Sıkıca tutması için üzerine bir ağırlık koyabiliriz. Tutkal kuruduktan sonra kenar kısımlarından sürfile makası ile keselim. Köşe kısmından delgeç ile iki adet delik açıp klipsleri tutturalım. Bileğimiz uzunluğunda zinciri takalım ve dekoratif objelerle süsleyelim. Çanta yapmak için zinciri biraz uzun tutup kalbin diğer köşesine klips takıp zinciri buradan da geçirip sabitleyebiliriz.

Videolu, Deri Kalp Çanta Yapılışı 1

Gerçekten çok güzel oldu değilmi. Ve yapması da çok kolay ve hızlı şekilde bitiyor. Sizi fazla yormadan pratik bir şekilde çanta sahibi olacaksınız.

Videolu, Deri Kalp Çanta Yapılışı

Videolu, Deri Kalp Çanta Yapılışı 3

Videolu, Deri Kalp Çanta Yapılışı 4

Kaynak : http://markmontanoblogs.blogspot.com.tr/2016/02/no-sew-heart-coin-purse.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler