Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Deri Çanta Nasıl Yapılır ?

Güzel şık bir deri çantaya sahip olmayı kim istemez. Şimdi anlatmaya çalışacağım pratik yol ile kendi çantalarımızı kendimiz dikebiliriz. Hemde renk renk. Dilerseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Doğum günlerinde, anneler gününde ve daha birçok özel günde… Hatırlarsanız daha önce de eski jean kot pantolon ile çanta yapılışı anlatmıştık. O çanta yapılış tarifi de oldukça kolay. Göz atmanızı ve eski kotlarınızı değerlendirmenizi isterim. Hadi şimdi başlayalım deri çantamızı yapmaya.

Evde Deri Çanta Yapılışı

Malzemeler :

  • 1.5 metre deri
  • Astar kumaş
  • 25 cm fermuar
  • 1,5 metre elyaf kumaş

step_pChnjcC7EV

Malzemelerimizi hazırladıktan sonra yavaş yavaş deri çantamızı dikmeye başlayalım. 20X30 cm ölçülerinde iki adet deriden dikdörtgen parçalar keselim. Ve alt taraflarını birleştirelim.

step_ZWCkJJKHuf

step_1r3D28i32w

Yaklaşık 8 cm uzunluğunda saçaklar keselim. Elyaf kumaşın arasına dikelim. Çantayı çevirelim.

step_zIKdKaTvIp

step_7g7Die1eho

Aynı ölçülerde pamuklu kumaş keselim. Çantanın iç kısmına dikelim. 20 cm uzunluğunda deri parça keselim. İkiye katlayıp dikelim. Deri çantamızın kulpu olacak. Kulpunu kenar kısmından dikelim. Daha sonra deri ile astar arasına fermuarı yerleştirip dikelim.

step_i6HhHMlzPX 

step_6TK8Iyb1KZ

step_9TG4XP7jL1

Çantamız hazır. Şimdi kendi deri çantamızın keyfini çıkaralım. Sizin de farklı pratik çanta yapım modelleriniz varsa lütfen bizimle paylaşın. Güzel günler.

step_WodG458mPp (1)

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler