Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Düğüm Yastık Yapımı

Örgü düğüm yastık yapımı aşamaları var sırada. Gemici düğümü ile yastık yapımını sizlere resimlerle hazırladık. İstediğiniz renk kumaşlarla çalışabilirsiniz. Benzer bir çalışma ile daha önce örgü beşik koruyucu yapımı hazırlamıştık. Örgü düğüm yastık yapımı için parçalarda aynı şekilde hazırlanıyor. Sadece birleştirme teknikleri farklı. Ev dekorasyonunda kırlent modellerini istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Beşik içinde, beşik kenarlarında kullanabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonunda, bebek odalarında kullanabilirsiniz. Beşik kenarında veya dekorasyonda kullanacağınız kollu kalp yastık da var. Onu da kullanabilirsiniz. Şimdi örgü düğüm yastık yapımının aşamalarına göz atalım.

Düğüm Yastık Nasıl Yapılır?

Örgü düğüm yastık yapımı için esnek kumaşlar kullanabilirsiniz. Penye kumaşlar, polar kumaşlar, kadife kumaşlar kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer kumaşı dikmek isterseniz dikiş makinesi veya iğne ipliğe ihtiyacımız olacak. Yada resimlerde olduğu gibi sıcak silikon kullanabilirsiniz. Elyafa ihtiyacımız olacak. Örgü düğüm yastık yapımı için resimli olarak malzemelerimizi görelim.

Örgü Düğüm Yastık Yapımı

Malzemelerimiz hazırsa resimlerle örgü düğüm yastığın yapılışına geçelim.

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 4

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 9

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 6

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 11

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 12

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 3

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 13

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 2

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 5

Yastıklarımız hazır. Çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz bu çalışmayı. Sizler şeritleri hazırlayabilir ve düğüm kısımlarını birlikte yapabilirsiniz. Hadi şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Harika oldu yastıklar. Her renk çalışabilirsiniz. Hem resimli olarak hem videolu olarak yapılışını izledik. Elinizde olan kumaşlarınız varsa onları da kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda, düğüm yatak koruyucu yapımı olarak, düğüm beşik koruyucu olarak kullanabilirsiniz.

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 1

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 7

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 8

Örgü Düğüm Yastık Yapımı 10

Kaynak : http://www.allstylelife.com/diy-knot-pillow/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler