Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elbise Kemeri Dikimi

Hem kalıp çizimi ile hemde aşama aşama nasıl dikildiği ile ayrıntılı bir şekilde yapılışını bulacağınız elbise kemeri dikimi hazırladık. Deriler ile bu kemeri dikebilirsiniz. Ben kalıbı bulmadan önce hazır olarak almıştım. İnce bir deri ile yapılmış. Evde de kolaylıkla dikilebilecek bir model. Dikiş severler gömlekleri ile, tunikleri ile, elbiseleri ile bu güzel kemeri dikebilirler. Kalıbı hazırladıktan sonra 1 saat gibi hatta belki daha kısa sürede bu kemeri hazırlayabilirsiniz. Kolay bir proje. Biraz dikiş bilginiz varsa rahatlıkla dikebilirsiniz. Kolay elbise dikimi anlatımlı modelleri dikip kemer olarak kullanabilirsiniz. Dıy ceketten elbise yapılışını dikip yine kemer olarak bu güzel modeli kullanabilirsiniz. Hırka modellerinizle de kullanabilirsiniz.

Elbise Kemeri Nasıl Yapılır?

Geniş kemerler her zaman trend, her zaman moda. Bu nedenle tüm kadınlara uyacak bu kemeri dikmeyi öneriyorum. Bu aksesuar kusurları gizlemeyi, avantajlı bölgeleri vurgulamaya yardımcı olur. Her modaya uygun, her bedene uygun. Elbise kemeri dikimine başlıyoruz.

İhtiyacımız olacak malzemeler ana kumaşımız ( triko, deri, kot, kumaş ), tela, ip. Makas ve dikiş makinesi. İnternette bu kalıp ile ilgili birçok kalıp var. Biz bu kalıbı kullanacağız.

Elbise Kemeri Dikimi 7

Kalıbın üzerinde cm ölçüleri belli. O cmlere göre kalıbınızı hazırlayabilirsiniz. Kuşak kısmını dilerseniz uzun tutabilirsiniz. Kalıbı hazırladıktan sonra kumaşları ve telayı hazırlıyoruz.

Elbise Kemeri Dikimi

Daha sonra telayı kumaşa yapıştıralım.

Elbise Kemeri Dikimi 2

Önce kuşaklarla kemerleri birleştiriyoruz. Daha sonra biraz açıklık bırakarak iki parçayı birbirine düz yüzleri birbirine bakacak şekilde yerleştirip dikiyoruz. Bıraktığımız açıklıktan çeviriyoruz.

Elbise Kemeri Dikimi 3

Elbise Kemeri Dikimi 5

Elbise Kemeri Dikimi 1

Spor dikişimizi de yapıp kemeri bitiriyoruz.

Elbise Kemeri Dikimi 6

Kemer çok kullanışlı ve çok güzel oldu.

Elbise Kemeri Dikimi 4

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2059877-kak-sshit-poyas-obi

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler