Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Elbise Dikimi Anlatımlı

Dikişe yeni başlayanlar için, evde dikiş için modeller arayanlar için kolay bir elbise modeli hazırladık. Evde tunik dikimi olarak da kullanabilirsiniz. Nasıl yapıldığını tek resimle kolayca anlattık. Bende dikiş dikmeyi öğrenmek isteyenlerdenim. Çok güzel modeller var . Özellikle kızım için dikmek istiyorum. Benim gibi dikişe merak salanlar için anlatımlı birçok modelin yapılışına yer verdik. Böyle belden büzgülü şık bir elbisenin dikim aşamalarını görünce hemen sizlerle paylaşmak istedim. Kızlarımız için , kendimiz için birçok modelin yapılışını birlikte gördük. Çok çok pratik bir şekilde çoraptan bluz yapılışı yaptık mesela. Emzirme önlüğü nasıl dikilir bahsettik mesela. Anne adayları, anneler kendileri için hem fular olarak  , boyunluk olarak , hemde emzirme önlüğü olarak kullanacakları bu güzel modeli dikebilirler.

Evde Elbise Yapımı

Uzun kollu olarak yapıp evde tunik modelleri olarak da dikebilirsiniz. Elbise modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Kumaş olarak örme bir kumaş tercih edilmiş. Çok yumuşak ve rahat bir kumaş. Yine malzeme olarak makas, lastik, kendi bedeninize uygun kalıp gerekiyor. Kumaş ölçüleri ise yine bedeninize uygun ölçülerde kumaş kullanmalısınız.

Şimdi aşağıda numara sırası ile verilmiş aşamaları sırası ile takip ederek bedeninize uygun şekilde elbiseyi dikebilirsiniz. Normal bir dikiş makinesi kullanıyorsanız kumaşın gerginliğini gidermek için uzun ve dar zikzak dikiş kullanabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için kaynakçada bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Kolay Elbise Dikimi Anlatımlı

Kalıbı kumaşa uygulayıp diktikten sonra çok şık duracak. Sizce de öyle değil mi.

Kaynak : http://www.sewmuchado.com/2017/05/diy-dolman-knit-dress-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler