Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Gömleğinden Bayan Elbise Yapılışı

Kullanılmayan erkek gömleklerinden oldukça kullanışlı elbise modelleri yapılışı hazırladık. Sırada dikiş modelleri ve örneklerinden yenileme projesi var. Babanızın, eşinizin, abinizin, kardeşlerinizin gömleklerini değerlendirerek kendinize veya kızlarınıza yepyeni elbiseler dikebilirsiniz. Hatta üzerini kanaviçe etamin örnekleri, el nakışları, danteller, tığ işi örgülerle süsleyebilirsiniz. Eminim o şekilde de çok güzel olacaktır. Hatta eski gömlek değerlendirme ve eski dantelleri değerlendirme fikirlerini birleştirerek yeni bir elbise yapabilirsiniz. Erkek gömleğinden bayan elbise yapılışından bahsedeceğiz. Şimdi daha önce yaptığımız geri dönüşüm fikirlerinden, kendin yap projelerinden bahsedelim.

Bu paragrafta daha önce bahsettiğimiz gömlek değerlendirme fikirlerinden bahsedeceğiz. Sadece elbiseler değil farklı projeler de yapıyoruz. Mesela kırlentler dikiyoruz. Çantalar, mutfak önlükleri dikiyoruz. Farklı gömlekleri kazakları birleştirerek eski kıyafetlerden yeni kıyafet yapma örnekleri oluşturabilirsiniz. Eğer çanta dikmek isterseniz eski gömlekten çanta nasıl yapılır detaylarıyla paylaşmıştık. İnceleyerek gömlekleri çanta yapımında kullanabilirsiniz. Yada örgülerinizde astar olarak da kullanabilirsiniz. Eski gömlekten ne yapılır daha önce birçok projeye imza attık. Şimdi yeni modelin anlatımına geçelim.

Erkek Gömleğinden Bayan Elbise Nasıl Dikilir?

Kullanılmayan, eşlere dar gelen gömlekleri kesip biçerek elbiselere, eteklere, yeni gömleklere, şortlara çevirebiliriz. Gömlekleri örgü ile birleştirerek üstü örgü altı kumaş elbiseler yapabiliriz. Fikirler için önceki içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

Erkek Gömleğinden Bayan Elbise Yapılışı

Bir gömleğin dönüşümünü öğreneceğiz. O halde hemen videoya geçelim. Detaylarıyla erkek gömleğinden bayan elbise yapılışını izliyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler