Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Örgü Yastık Kılıfı Yapımı

Kırlent modelleri ile devam ediyoruz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Bebek battaniyesi modelleri olarak da örebilirsiniz. Tarifini sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemadan takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Bu model için biraz tığ işi örgü bilmeniz yeterli. Farklı olarak kullandığımız teknik trabzana önden batma. Bu teknik ile motifli yastık modelleri, bebek battaniyeleri, atkılar, örgü boyunluk modelleri, örgü şapka modelleri, yelekler gibi birçok örgü ördük. Videolu örgü boyunluk yapılışında trabzana önden batma nasıl yapılır görebilirsiniz. Yine farklı projelerde örneğin önden batma yapılışına dair bilgiler bulabilirsiniz. Hobi dünyasına ait daha fazla anlatımlı projeler için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Gelelim şimdi renkli örgü yastık kılıfı yapımına.

Örgü Kırlent Nasıl Yapılır?

Bebek battaniyesi, yatak örtüsü, yastık kılıfı, kırlent gibi projelerde kullanabilirsiniz. Çok şık bir örnek. Görür görmez hemen örmek isteyeceksiniz. Tığ işi örgü modellerinde verdiğimiz semboller tüm dünya üzerinde aynı şekilde örülüyor. Birazdan paylaşacağımız şemada x ler sık iğne, uzun çizgiler trabzan, uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kez ip dolayarak trabzan yapacağımızı, daireler zinciri temsil ediyor. Kanca şeklinde olan uzun çizgiler ise trabzana önden batarak yapmamız gerektiğini temsil ediyor. Şimdi şemayı ayrıntılı bir şekilde görelim.

Renkli Örgü Yastık Kılıfı Yapımı 1

Renkli Örgü Yastık Kılıfı Yapımı

Aynı yazı içinde iki farklı örgü yastık modelleri anlatımlı örnek bulacaksınız. Biri birçok örgüde kullandığımız hanım dilendi bey beğendi motifinden diğeri ise yeni bir motif. Yeni motifin arkasını isterseniz hanım dilendi motifi ile örebilirsiniz.

Renkli Örgü Yastık Kılıfı Yapımı 3

Renkli Örgü Yastık Kılıfı Yapımı 2

Kaynak: https://www.liveinternet.ru/users/5231296/post431897001/

Benzer İçerikler
One thought on “Renkli Örgü Yastık Kılıfı Yapımı”
  1. Mirian dedi ki:

    Me encantooooo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler