Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Yastık Kılıfı Dikimi

Yuvarlak kırlent modelleriniz için içine nasıl kılıf dikilir şimdiki yazımızda onu paylaşacağız. Elinizde fazla kare kırlent kılıflarınız varsa ve yuvarlak kırlent kılıfına ihtiyacınız varsa kareleri yuvarlağa çevirerek örgü kırlent modelleriniz için kılıflar hazırlayabilirsiniz. Yuvarlak yastık kılıfı dikimi aşamalarını sizlere resimli olarak ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız. Ördüğüünz kırlentler için kılıf dikmek artık çok daha kolay olacak.  Kırlent modellerinin en güzle örneklerini sizlere anlatımlı olarak hazırlamıştık. Şimdi o kırlentlerimize kılıflar dikiyoruz. Yuvarlak kırlent kılıfı diktiğimize göre daha önce anlatımlı olarak paylaştığımız yuvarlak kırlentlerden bahsedelim. Örgü yastık yapımı yuvarlak çok şık motiflerle örülmüş bir model. Sizde ev dekorasyonunuz için örebilirsiniz. Çocuk odaları için kullanabileceğiniz içinizi görünce sıcacık yapacak güneş yastık yapımını da örebilirsiniz. Daha mimuu.comda model çok. Beğendiklerinizi hemen örebilirsiniz.

Yuvarlak Yastık Kılıfı Nasıl Dikilir?

Yuvarlak yastık kılıfını dikmek için iki yol vardır. 1 kumaş almak, 2 hazır bulunan kare kırlenti yuvarlak olarak yeniden dikmek. Elinizde yoksa kare yastık ev dekorasyonu mağazalarından hazır yastıklar da alabilirsiniz. Hazır yastıklarda ucuz ve yeterli büyüklükte oluyor. 50 x 50 cm modelde kullanılan ebattır. Dikmek istediğiniz ebatlara göre sizde doğru boyutlarda yastık veya kumaş aldığınıza emin olun.

Yuvarlak Yastık Kılıfı Dikimi

Ayrıca ihtiyacınız olacak malzemeler makas, dikiş iğnesi, iplik , toplu iğne.

Yuvarlak Yastık Kılıfı Dikimi 1

Malzemeler hazır olduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek rahatlıkla yuvarlak kırlent kılıfı dikebilirsiniz. Bu tekniği diğer şekillerde bulunan yastıklarınız içinde yapabilirsiniz. Yıldız yastık gibi, bulut yastık gibi. Kumaş veya kırlent yeterli büyüklükte ise deneyebilirsiniz.

Keyifle ördüğümüz kırlentin kılıfı hazır.

Yuvarlak Yastık Kılıfı Dikimi 9

Yuvarlak Yastık Kılıfı Dikimi 10

Kaynak : http://www.lillabjorncrochet.com/2016/06/how-to-make-round-pillow-form-in-4-easy.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler