Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kravattan Kolye Yapımı

Eski kravatları değerlendirerek kendimize çok şık kolyeler yapıyoruz. Daha önce eski kravatlardan yeni tasarımlar, neler yapılır birçok ürün paylaşımında bulunmuştuk. Bu galeri içinde kravat geri dönüşüm projeleri vardı. Mesela çok şık yelekler, elbiseler vardı. Kravattan çanta yapımı, paspas yapımı, masa örtüleri, şapkalar , önlükler vardı. Kravatlardan yeterli sayıda elinizde varsa sandalye yenileme işlemleri yapabilirsiniz. Puflar yapabilirsiniz. Fikirler bizden, yeni tasarımlar yapmak sizden. Eski kravatları değerlendirme yaparak güzel bir kendin yap projesi yapmış olursunuz. Elinizde bulunan kravat sayısı ile nasıl bir çalışma yapacağınıza karar verirsiniz. Eğer yeterli sayıda kravatınız yoksa etrafınızda kravat kullananlardan , eski kravatlarını isteyip çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Evde dikiş için modeller ve yineleme , dikiş projeleri arıyorsanız böyle bir proje ile başlayabilirsiniz.Yok ben kravatlarımı değerlendirmek için kullanmayacağım farklı bağlama şekilleri arıyorum diyorsanız farklı şekilde kravat nasıl bağlanır sitemizden bulabilirsiniz. Bizde yok yok. Gelelim şimdi kravattan kolye yapımına.

Kravattan Fular Yapımı

Kendi ellerimizle, eşimizin, oğlumuzun , babamızın veya bir yakınımızın kravatından kravattan kolye yapımı yapıyoruz. Şahane bir proje.

Malzemeler

  • Kravat
  • Makas
  • Dikiş iğnesi
  • İplik
  • Toplu iğne

Kravattan Kolye Yapımı

Yapılışı oldukça kolay bir proje. Önce aşağıda resimde gördüğünüz gibi pileler haline getiriyoruz. Bu pileleri dikerken kaymaması için toplu iğne ile tutturuyoruz.

Kravattan Kolye Yapımı 2

Kravattan Kolye Yapımı 1

Şimdi hazırladığımız bu pileleri arka kısımdan dikelim. Kravatın başı ve sonunu çıtçıt ile iç kısımdan dikerek birleştirelim. Ve çıtçıtın bulunduğu kısma üstten şık bir düğme dikelim.  Ve sonuç harika.

Kravattan Kolye Yapımı 3

Kaynak : http://crazy-hand.ru/izg-ycrashenia/kole-iz-galstuka/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler