Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lastikli Tül Etek Dikimi

Sizlere aşamaları ile çok şık bir evde etek dikiminden bahsedeceğiz. Daha önce kloş etek nasıl dikilir bahsetmiştik. Aynı şekilde yapılıyor. Sadece üzerine tül ekliyoruz.  Pratik bir şekilde evinizde bu teknikle çok şık kloş etek dikimi yapabilirsiniz. Yarım daire kloş etek dikimi, çeyrek daire kloş etek yapabilirsiniz. Teknik olarak aynı yapılıyor. Katlama şekilleri farklı. Evde dikiş için modeller arıyorsanız ve lastikli etek dikmek istiyorsanız beli lastikli etek nasıl dikilir daha önce paylaşmıştık. Evde etek yapımı ve kolay dikimi modellerinden bahsetmiştik. Daha önce giydiğimiz ve üzerinde değişiklik yapmak istediğimiz kıyafetleri yenileme modellerinden bahsetmiştik. Düz bir eteğe sadece fermuar ekleyerek çok daha şık hale dönüştürmüştük. Eşimizin ceketinden kendimize çok şık tunik elbise yapmıştık. Sizde evde bulunan ve giymediğiniz kıyafetlerinizde ufak değişiklikler yaparak yenileyebilirsiniz.

Tül Etek Nasıl Dikilir

Anlatacağımız modelin etek boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize kalmış. Üzerine isterseniz Fransız güpürleri ekleyebilirsiniz. Farklı modelde danteller, tüller dikebilirsiniz. Birazdan eteği nasıl dikeceğiniz aşamalı resimli olarak göstereceğiz. Resimlerde net bir şekilde nasıl bir teknikle eteği dikeceğiniz anlatılmakta. Bel ölçünüzü alarak işe başlıyorsunuz. Daha sonra kumaşı katlayıp bel ölçünüzden işlemler yaparak çapı buluyor ve resimdeki adımları takip ederek dikiyorsunuz.

Lastikli Tül Etek Dikimi

İstediğiniz tül modellerini kullanabilirsiniz. Ortaya çok şık bir etek çıkıyor.

Lastikli Tül Etek Dikimi 2

Lastikli Tül Etek Dikimi 1

Lastikli Tül Etek Dikimi 3

Kaynak : http://www.prettyquirkypants.com/2012/10/19/diy-circle-lace-scallop-layer-skirt/?cuid=69a6050018027a53bd7ed76ed2937ef5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler