Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anna Kostümü Dikimi

Kızlarımız için güzel bir dikiş projesi ile devam ediyoruz. Daha önce kızlarımız için Elsa kostüm nasıl dikilir bahsetmiştik. Şimdede Elsanın kız kardeşi Annanın kostümünü dikiyoruz. Karlar Ülkesi, Frozen çocukların sevdiği filmlerden. Ve filmin ana karakterleri Elsa ve Anna. Elsa kostümlerini kızlarımıza diktikten sonra Anna kostümü dikimi aşamalarını da paylaşalım ve kızlarımıza dikelim. Kalıp olarak Burda dikiş kalıplarını, Güler Erkan dikiş kalıplarını kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın kıyafetlerinden kalıp çıkartarak dikebilirsiniz. Sizlere aşamalarından ve kumaş seçimlerinden bahsedeceğiz. Kızlarımızın yaşına uygun kalıplarla aynı aşamaları takip ederek elbiseleri dikebilirsiniz. Kızlar uçuş uçuş tül, tütü etekleri de çok seviyor. Tütü elbise modelleri dikebilirsiniz. Tütü etek yapılışı aşamalarını inceleyerek etek dikebilirsiniz.

Anna Kostümü Nasıl Dikilir?

Anna kostümü dikimi için saten kumaşlar kullanılmış. Motifleri keçe ile yapabilirsiniz, kumaş boyama teknikleri ile yapabilirsiniz. Nakış olarak işleme yapabilirsiniz. Üst ve alt çıkarttığınız elbise kalıbını model uygulaması yaparak Anna kostümüne, Elsa kostümüne ve daha farklı kostümlere çevirebilirsiniz. Yeterli ölçülerde kumaşları aldıktan sonra ve kalıpları hazırladıktan sonra elbiseyi dikmeye başlayabiliriz.

Önce kostüm için elbise kalıbını çıkartalım. Ve üzerine model uygulaması yapalım. Aşağıdaki teknikler sizlere fikir verebilir.

Şimdi kalıbı kumaş üzerine yerleştirelim ve dikiş paylarını bırakarak keselim.

Anna Kostümü Dikimi 24

Kostüm üzerindeki motifler için aşağıdaki şemaları kullanabilirsiniz.

Anna Kostümü Dikimi 34

Anna Kostümü Dikimi 35

Şimdi elbiseyi dikmeye başlayalım.

Elbisemiz hazır. Harika oldu. Aynı teknikle birçok kostüm dikebilirsiniz. Elsa, Anna, Pamuk Prenses, Rapunzel gibi birçok karakteri dikebilirsiniz.

Anna Kostümü Dikimi 13

Anna Kostümü Dikimi 17

Kaynak : https://www.andreaschewedesign.com/blog/elsas-coronation-dress-sewing

https://www.andreaschewedesign.com/blog/elsas-coronation-dress-cutting

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler