Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kloş Etek Nasıl Dikilir?

Resimli adım adım kloş etek dikimi hazırladık. Bol resimlerle nasıl yapılacağına yer verdik. Umarım anlaşılır olmuştur. Daha önce dikiş dikme ile ilgili paylaşımlarımız olmuştu. Etekler , bluzlar diktik. Eski kıyafetleri yeniledik. Kızlarımıza elbiseler diktik. Evde dikiş dikme ile ilgilenenler için küçük dikiş tüyoları verdik. Elimizde bulunan malzemelerden neler yapılabilir düşünüp , galeri hazırladık. Geri dönüşüm projeleri hazırladık. Mesela kravatlardan neler yapılır güzel bir galeri hazırladık. Elinizde kravatlarınız varsa çok güzel projelerle değerlendirebilirsiniz. Kot pantolonları değerlendirme işlemleri yaptık. Paspaslar, çantalar, kırlentler , yatak örtüleri , puflar yaptık. Bugünse çok güzel bir proje hazırladık. Kendimize etek dikiyoruz.

Daire Etek Nasıl Dikilir?

Malzeme olarak  kumaş,  dikiş ipliği kullanıyoruz.  Tabi mezura ve lastiğe, dikiş makinesini de ihtiyacımız olacak. Modelde kullanılan ölçüler 115 cm genişliğinde 5 m kumaş. Bu ölçüler her bedende farklı olacaktır. Siz kendi bedeninize uygun kumaş ölçüleri tercih edin.Önce kumaşımızı yıkayıp kurutuyoruz. Daha sonra ölçülerimizi alalım. Resimlerde gördüğünüz gibi bel ve kalça ölçüsü alalım. Ve hangi uzunlukta olmasını istiyorsanız bacak boyu uzunluğu alın. Bacak boyu uzunluğuna 3 cm daha ekleyin. Kumaşı 4 e katlayın. Bel ölçünüzü 3 e bölün ve çıkan sonucu kumaşın sivri kısmından aşağı doğru ölçerek işaretleyin. Ve etek boyu uzunluğunu çizdiğiniz yerden aşağı doğru ölçü alarak tekrar işaretleyin. Bu işaretini aldığımız yerlerden keselim. Ve cep yapmak istiyorsak cepleri de keselim.

Kumaşa 8 cm ölçelim ve bir çentik atalım. Bu kısma cep parçasının sağ parçasını dikelim. Her bir cebin dikiş payını ayrı ayrı dikin. Cepleri ütüleyerek kenar boşluğunu içe alın. Ve eteğin diğer kısımlarını dikin. Bel kısmı için lastik ölçüsünü beliniz ölçüsünden 2-4 cm kısa olarak kesin. Ve lastiği bele geçirelim. Eteğimiz hazır.

Kaynak : http://www.costumingdiary.com/how-to-make-a-circle-skirt-without-a-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler