Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Pratik Bluz Dikimi

Evde dikiş için modeller arayanlara çok güzel, kolay ve şık bir bluz yapılışı hazırladık. Adım adım fotoğraflarla nasıl yapıldığını inceleyeceğiz. Dikiş projelerinden kolay ve güzel örneklerin yapılışını sizlere zaman zaman paylaşıyoruz. Yine güzel bir proje hazırladık. Ben dikişte profesyonel değilim. Yeni yeni öğreniyorum. Dikiş makinesi başına birkaç kez oturdum diyebilirim. Henüz öyle belli bir şey dikmedim. Daha çok tamir işleri, kenar çevirme işlemleri yaptım. Size bahsettiğimiz projelerle benim gibi hiç dikiş dikmeyi bilmeyenlerde kolayca dikebilirler. Omzu açık bluz yapımı yine kolay projelerden. Evde etek yapımı ve kolay dikimi yine fotoğraflarla adım adım anlattığımız projelerden. Straplez bluz dikimi ise en kolay projelerden. Daha fazla proje için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi sıra değişik pratik bluz dikimi aşamalarında.

Pratik Bluz Dikimi Modelleri

Dikiş dikmeyi sevenler için, dikişe yeni başlayanlar için çok güzel bir proje hazırladık. Kendi kıyafetlerinizi dikmek sizlere kendinizi çok iyi hissettirecek. Değişik pratik bluz dikimi kendiniz için diktiğiniz şık projelerden biri olacak. En sevdiğiniz kumaşları kullanarak tam ölçünüze göre bluzları dikebilirsiniz. Kısa bir sürede bu projeyi tamamlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1.5 m hafif pamuklu kumaş ( kumaşın enine göre ve boy kilonuza göre ölçü değişiklik gösterecektir.)
  • Makas
  • Toplu iğne
  • Dikiş makinesi
  • İplik

Değişik Pratik Bluz Dikimi 18

İki ölçüm yaparak başlamalısınız. Önce büstünüzü ölçün ve bu sayıyı ikiye bölün. Bu ölçüme 3 cm ekleyin ve not etin.

Değişik Pratik Bluz Dikimi 12

2. olarak omuzdan belinize kadar ölçün. Bu ölçüme 3 cm ekleyin ve not edin.

Değişik Pratik Bluz Dikimi 13

Kalıbı oluşturmak için şişman bir dikdörtgen çizin. Bunu büyük bir kağıda çizin. Dikdörtgenin yatay altını ve üst kenarını işaretlemek için göğüs ölçüsünü kullanın. Diktörtgenin dikey kenarlarını işaretlemek için omuz ölçüsünü kullanın.

Değişik Pratik Bluz Dikimi 3

Küçük damla manşonları eklemek için yeni çizdiğimiz dikdörtgenin üstüne 23,5 cm ekleyin. Üst çizgiyi 5.5 cm uzatın. Uzatılmış üst çizgiyi 23,5 cm çizdiğimiz çizgi ile çapraz bir şekilde birleştirelim. Yeni çizdiğimiz şekli keselim.

Değişik Pratik Bluz Dikimi

Artık kumaşı keserek devam edebiliriz. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Sizce de çok güzel olmadı mı.

Değişik Pratik Bluz Dikimi 5

Değişik Pratik Bluz Dikimi 4

Kaynak: https://crafts.tutsplus.com/tutorials/make-your-own-cute-top-with-a-pocket–craft-13432

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler