Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yastık Yapımı

Sizlere şemalı anlatımlı çok şık örgü kırlent yapımı hazırladık. Tığ işi örgü modelleri sevenler bu örneğe bayılacaklar. Yuvarlak kırlent modelleri yapımını da evde kalan ipleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Rengarenk çok şık kırlentler örebilirsiniz. Ve evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Ortada bir motif kenarlarda başka bir motifle oluşan bir yastık. Örgü yastık örneklerini sizde beğendiğiniz motiflerle hazırlayabilirsiniz. Kırlent modellerinden anlatımlı birçok örneği yayınlamıştık. Yuvarlak kırlentler, kare kırlentler, motifli kırlentler hazırlamıştık. Penye ipten tavşan yastık yapımını inceleyebilirsiniz. Çocuklarınızın odası için çok şık duracaktır. Ayrıntılı bir şekilde yapılışını bulabilirsiniz. Yine evinizin birçok köşesinde kullanabileceğiniz örgü ev modeli yastık yapımı da çok şık duruyor.

Örgü Yastık Kırlent Modelleri

Çok şık bir kırlent. Yapılışı da kolay. Sizlere birazdan şemasını vereceğiz. Örerken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Pamuklu ipler veya beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Tığ olarak kullanacağınız iplere uygun numaralar tercih edebilirsiniz. Daha önce ördüğünüz örgülerden kalan örneklerinizden kalan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. İşte bu güzel modelin şeması.

Örgü Yastık Yapımı

Şemada daireler zinciri, çarpılar sık iğneyi, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Trabzan üzerine bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapmanız gerektiğini belirtiyor. Siyah noktalar ilmek kaydırmayı temsil ediyor. Takıldığınız herhangi bir noktada yer belirterek sorabilirsiniz.

Ördüğünüzde böyle şık bir kırlent olacak. Aynı motifleri başka bir örgünüzde de kullanabilirsiniz.

Örgü Yastık Yapımı 1

Kaynak : https://gbrouwer.nl

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Yastık Yapımı”
  1. Gracinha Braz dedi ki:

    Lindos!
    Obrigada por compartilhar

    1. Melek dedi ki:

      muito obrigado

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler