Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kırlent Modelleri Anlatımlı

Örgü kırlent modelleri anlatımlı modellerden harika ve yepyeni bir model. Kırlent modellerinden sizlere zaman zaman bahsediyoruz. Püsküllü, ponponlu, kürklü… İsmi ne olursa. Harika bir model. Örgü kırlent modelleri anlatımlı örnek şiş örgü modelleri ile yapılmış bir model. Düz örgü arasına veya haraşo örgü modelleri arasına püsküller ekliyoruz. Örgü kırlent modelleri yapılışı için püskülleri renkli yapabilirsiniz. Koltuk yastık modelleri örneklerini ev dekorasyonunda istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Balkonlarda, salonda, terasta, bebek odalarında, çocuk odalarında kullanabilirsiniz. Bu güzel örgü kırlent modeli yapımı için artık ipleri değerlendirmek içinde süper bir örnek. Şiş ile ördüğümüz bu kırlentin yapılışını inceleyelim.

Şiş Örgü Kırlent Modelleri

Yastığın ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Dikdörtgen olarak da yapabileceğiniz bir model. İçini o zaman yani elyaf ve astarını ona göre ayarlayabilirsiniz. İlmek sayılarını da aynı şekilde. Kolay bir model. Ve örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazır olarak satılan iç kırlent modelleri var. Onun dışına da birazdan paylaşacağımız yastık modelini örerek kılıf olarak kullanabilirsiniz.

Kırlentin boyutları 51 x 51 cm ebatlarında. Yanlış bilmiyorsam 45 x 45 cm oluyor genelde hazır yastıkların ebatı. Şimdi ona göre ilmek atarak yastıkları örebilirsiniz. Şemadaki gibi püskülleri eklemeyi unutmayın.

Örgü Kırlent Modelleri Anlatımlı

Yastığın önden ve arkadan görünüşüne bakalım. Yastığı ön ve arka için 2 parça örüyoruz. Daha sonra bu parçaları birbirine birleştiriyoruz. Daha sonra peluş iplerle ponpon yapıyoruz. Modeldeki ponponlar 12,5 cm boyutunda. Kartona 10 kez ip sararak yapabilirsiniz.

Örgü Kırlent Modelleri Anlatımlı 1

Örgü Kırlent Modelleri Anlatımlı 2

Harika bir yastık oldu. Yepyeni bir örnek.

Örgü Kırlent Modelleri Anlatımlı 3

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-marl-fur-knit-pillow/RHK0520-027487M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler