Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Kırlent Nasıl Yapılır?

Herkese Merhaba. Çok güzel bir örgü kırlent modelinden bahsedeceğim sizlere. Bu model ile çok şık bebek battaniyesi modelleri de örebilirsiniz. Motifli hırka modelleri, motifli yelek modelleri de örebilirsiniz. Hepsine çok yakışacaktır. Yanına birde uygun renklerde örerek  püsküllü kırlent yaparsınız. Çok güzel olur. Yine sizlere daha önce anlattığımız güneşin sıcak renklerinden oluşan örgü kırlent modelini de yapabilirsiniz. Çık şık bir kırlent modeli daha.

Motifli Örgü Kırlent Yapımı

Malzemeler

  • 2 renk pamuklu iplik
  • 3.5 mm tığ

4 zincir çekip halka oluşturalım. Tekrar 3 zincir çekelim. Yanına son ilmekleri birlikte örecek şekilde 1 trabzan daha yapalım. Daha sonra 3 zincir çekip 3 kez daha aynı işlemi tekrar edelim. 4 yuva olacak. Aynı renk ile devam ederek ilk yuvanın içine 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 3 trabzan, 1 tekli trabzan, sık iğne yapıp diğer yuvaya geçelim. Kalan yuvalara da aynı işlemi yapıp ipi sabitleyip keselim.

Motifli Örgü Kırlent Yapımı 1

Beyaz renkli ipimize geçelim. Bu turda arka ilmeklere batarak öreceğiz. İpi yaprağın tepe noktasına sabitleyip 3 zincir çekelim. Yanına aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Daha sonra arka ilmeklere batarak 3 sık iğne yapalım. Çiçeğin iki yaprağın birleşim kısmına gelince bir alttan batarak sık iğne yapalım. Tekrar devam ederek 3 sık iğne yapalım. Çiçeğin tepe noktasına gelince 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Sıra  sonuna kadar bu işlemi devam ettirelim. İpi sabitleyip keselim.

Çiçeğin aynı rengi ile başlayıp yine arka ilmeklere batarak bu turu sık iğne yaparak bitirelim.

Motifli Örgü Kırlent Yapımı

Kırlentin boyutuna göre, vaya bebek battaniyesinin boyutuna göre motifler bittikten sonra beyaz renkli ip ile motifleri karşılıklı sık iğne ile birleştirelim. İsterseniz dikerek de birleştirebilirsiniz.

Motifli Örgü Kırlent Yapımı 3

Motifli Örgü Kırlent Yapımı 2

Kaynak : http://poppyandbliss.com/2015/02/09/fleur-motif-free-pattern/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Motifli Örgü Kırlent Nasıl Yapılır?”
  1. Hava Baybora dedi ki:

    Merhaba işinizin arasında sizden ricam linkini attığım sık iğneli motifin açıklamasını yayınlarsanız çok memnun olurum. :)

    1. Ayşe dedi ki:

      Havva hanım merhaba, gönderdiğiniz bağlantı açılmadı, mümkünse facebook sayfamızdan mesaj ile foto atabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler